Голова Одеського КВУ вважає виправдання судді, який забороняв акції «Євромайдану», проявом кругової поруки

17 June, 15:04


Голова Одеської обласної організації «Комітету виборців України» Анатолій Бойко вважає рішення Київського районного суду, що виправдав суддю Одеського окружного Адміністративного суду Олега Стеценка, який заборонив проведення мирних зібрань в Одесі на підтримку асоціації України і ЄС в період з 25 листопада по 31 грудня 2013 року, проявом кругової поруки всередині судової системи.

Це повідомив голова Одеського КВУ, коментуючи виправдувальне рішення суду.

«Це - кричуще рішення і ще одне яскраве підтвердження кланової кругової поруки всередині української судової системи і відсутність інституту справедливого правосуддя в нашій країні. Крім цього, дане рішення ще раз підтверджує, що всі справи, пов'язані зі злочинами проти євромайданівців, намагаються зам'яти і спустити на гальмах, оскільки «нові еліти» уклали корупційний союз зі «старими», а подібні справи несуть пряму загрозу «старим». Звичайно, тут має місце і корпоративна ненависть і бажання помститися євромайдановцям, нехай і таким способом, з боку більшості суддів і правоохоронців», - впевнений Анатолій Бойко.

Раніше видання 368.media повідомило, що суддю Одеського окружного Адміністративного суду Олега Стеценка визнали невинним у справі про неправосудне рішення, яке послужило приводом для розгону мітингу євромайдану в центрі Одеси. Олег Стеценко заборонив проведення мирних зібрань в Одесі на підтримку асоціації України і ЄС в період з 25 листопада по 31 грудня 2013 року. Тоді до міськради звернулися громадяни та представники Одеської міської організації політичної партії «Європейська партія України» з проханням дозволити їм проведення акцій в місті в кількості 6 тисяч осіб.

Також до міськраді звернулася за дозволом організація руху, так звана «Антимайдан», а саме «Правова корпорація» і «Заклад Пауерліфтингу» в кількості 600 людей.

Мерія звернулася до Одеського окружного Адміністративного суду з позовом заборонити проведення на території міста масових акцій в період з 25 листопада по 31 грудня 2013 року. Влада мотивувала свій позов листом начальника обласної міліції, в якому зазначено, що на стадіоні «Чорноморець» 28 листопада має відбутися футбольний матч і очікується велика кількість уболівальників, що може створити загрозу громадському порядку.

В результаті, Олег Стеценко задовольнив позов мерії і виніс постанову про заборону мирних акцій в Одесі.

Винесена суддею постанова послужила підставою для припинення акцій протесту в центрі міста біля пам'ятника Дюку де Рішелье. Вранці 25 листопада розпочалася операція по силовому розгону «Євромайдану».

Олег Стеценко заявив, що ніякої упередженості з його боку не було і бути не могло. Більш того, його рішення мало на меті своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізацію не тільки реальних, а й потенційних загроз. А загрози виникнення конфлікту були реальні, що в подальшому підтвердилося трагічними подіями 2 травня 2014 року в Одесі.

Оскільки звинувачення наполягало на особистих інтересах судді, під час прийняття ним рішення в процесі воно не змогло довести, що Стеценко керувався особистими мотивами. Також обвинуваченому судді закидали винесення «неправосудного» судового рішення, однак таке поняття на законодавчому рівні не має офіційного тлумачення. Таке поняття на законодавчому рівні не має офіційного тлумачення.

Свідки, які давали свідчення на стороні обвинувачення, на думку суду, не змогли довести причетність Олега Стеценка до скоєння злочину.

Також суд викрив органи досудового слідства в тому, що ними не дотримані процесуальні норми при врученні повідомлення про підозру, оскільки такий документ судді має право вручити виключно Генеральний прокурор або його заступник. І тому, на думку суду, потрібно вважати, що повідомлення про підозру вручене не було.