Жоден одеський мажоритарник не підтримує голосування за впровадження медичної реформи на максимальному рівні

20 June, 18:03

Жоден мажоритарний народний депутат від Одеської області не надав максимальної та послідовної підтримки в голосуваннях, що стосуються впровадження медичної реформи. Такі результати моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

Згідно з даними ресурсу Вони голосують для тебе, більшість мажоритарників Одещини переважно підтримують медичну реформу – Геннадій Чекіта, Дмитро Голубов, Іван Фурсін, Василь Гуляєв, Антон Кіссе та Олександр Урбанський.

Натомість у голосуваннях Сергія Ківалова, Леоніда Клімова, Олександра Пресмана і Віталія Барвіненка зафіксовано суміш голосувань За та Проти, а Едуард Матвійчук взагалі ніколи не голосує за медичну реформу.

У червні 2017 року відбулися голосування щодо впровадження медичної реформи, однак зміни до бюджету для фінансування самої реформи прийняті не були. Основними напрямками реформи охорони здоров’я є наступні:

  • Впровадження гарантованого державою пакету медпослуг: первинна та екстрена допомога будуть безкоштовні, а спецдопомга – за співфінансування держави та пацієнта.
  • Створення Нацслужби здоров’я, через яку держава буде платити лікарям чи медустановам за первинну/екстрену (за кожного пацієнта) і спеціальну (за кожну послугу) допомоги.
  • Автономізація медзакладів: передбачається усунення прямих виплат пацієнтами лікарям «на руки» чи у «благодійні фонди», із заміною на виплати у касу лікарень;
  • Впровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом»: лікарня отримуватиме гроші від кількості пацієнтів, які обслуговуються, а не від кількості приписаних пацієнтів.

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

У 2017 році в 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.