Мовчазні, але дисципліновані: ОПОРА презентувала результати моніторингу діяльності одеських нардепів

5 October, 14:05

Народні депутати, обрані від Одеської області, за два роки роботи продемонстрували високий рівень дисциплінованості під час відвідування пленарних засідань сесій Верховної Ради, однак вони не надто активно виступають у парламенті та нечасто подають запити. Про це під час презентації підсумків роботи парламентарів розповіли Анатолій Бойко, голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», та Ігор Луговський, консультант ОПОРИ по парламентському моніторингу.

За інформацією експертів, жоден із 16 депутатів, обраних від Одещини, не пропустив більше третини засідань, і лише троє не відвідали більше 20% засідань: Ігор Васильковський (29%), Микола Скорик (21%) і Тетяна Плачкова (21%). Водночас Олег Колєв, пропустив лише одне засідання з 212.

Попри дисципліноване відвідування Ради, одеські парламентарі здебільшого неохоче беруть слово для виступів на пленарних засіданнях. Лідерами за виступами є Олексій Гончаренко (260 змістовних виступів), Микола Скорик (90), Тетяна Плачкова (58) та Андрій Костін (41). Троє народних депутатів не мали жодного виступу – Олег Колєв, Степан Чернявський та Ігор Васильковський.

Водночас одеські нардепи нечасто підіймають питання, пов’язані з Одеською областю, у своїх виступах на пленарних засіданнях. Серед 13 депутатів, які мали змістовні виступи, жодної згадки про Одеську область не мають Олександр Горенюк, Олександр Ткаченко, Юлія Діденко, Андрій Костін та Іван Шинкаренко.

Вісім депутатів мають за два роки роботи менше 10 депутатських запитів. Абсолютними лідерами за кількістю поданих запитів і серед запитів щодо проблем Одеської області є Олександр Ткаченко (118 і 113 відповідно) та Іван Шинкаренко (159 і 84 відповідно). Крім того, майже всі запити Антона Кіссе стосувалися проблем, пов’язаних з Одеською областю: 22 з 23.

Важливо, що всі одеські парламентарі мають на своєму рахунку хоча б один законопроєкт, який був прийнятий і став законом. Найбільше таких законопроєктів у Андрія Костіна (25), а також у Сергія Колебошина (14) і Юлії Діденко (12). А лідеркою за кількістю зареєстрованих законопроєктів є Юлія Діденко, яка за два роки роботи стала співавторкою 78 законодавчих ініціатив.

З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що за підсумками виборів народних депутатів у 2019 році від Одеської області парламентарями стали 16 осіб: 11 депутатів були обрані у мажоритарних округах та п’ятеро за виборчими списками партій.