Правники та психологи Татарбунарщини обговорили зі школярами питання протидії домашньому насильству

2 February, 12:17

Представники Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари та фахівці Татарбунарського бюро правової допомоги спільно з представниками Татарбунарського відділу пробації і районного центру служб сім’ї, дітей та молоді 31 січня провели зустріч з учнями Татарбунарської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.З.Тура з питань насилля у сім’ї

У заходах взяли участь 24 учні.

Одним із найважливіших напрямів діяльності Координаційного офісу безпеки є право-роз'яснювальна та  профілактична діяльність, спрямована на запобігання  на протидію насильству в сім'ї та навчальному закладі. Спільно з представниками Татарбунарського бюро правової допомоги, відділу пробації та районного центру служби сім’ї, дітей та молоді, спеціалістами Офісу проведено право - роз’яснювальний захід з учнями 10 класів Татарбунарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені В.З.Тура. Слід зауважити, що робота з роз’яснення та вивчення чинного законодавства, міжнародних актів проводиться з урахуванням вікових, індивідуальних особливостей дітей та учнівської молоді. Під час його проведення заходу дітям були надані роз’яснення щодо  видів насильства у сімї, його наслідків як для жертви насилля, так і для кривдника. 

Розпочинаючи захід, психолог Татарбунарського відділу пробації Марія Гнатенко розповіла про те, що вважається домашнім насиллям та звернула увагу, що це можуть бути і словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, дії, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, а також дії, які викликають у постраждалої особи побоювання за свою безпеку та безпеку близьких їй людей.  Вона розповіла дітям про те, які дії вживаються службою стосовно осіб, що скоїли такі правопорушення та кримінальні злочини. 

Виступаючи перед учнями, керівник Координаційного Офісу безпеки в м. Татарбунари Леонід Семененко висвітлив основні правові та соціальні аспекти  домашнього насильства та коротко проінформував про види насилля, чинне законодавство України з питань запобігання та протидії домашньому насиллю. Окремо він зупинився на питаннях дій осіб, які стали суб’єктами насилля у сім’ї. Зокрема, було запропоновано звертатися до органів поліції, ставлячи їх до відома про факти насилля та подання з цього приводу письмових заяв щодо притягнення осіб, які скоїли насильницькі дії, до відповідальності.  

Представник  районного центру служби сім’ї, дітей та молоді Катерина Кирган-Мангул  у доступній та цікавій формі розповіла учням про види насилля, які відносяться до економічного, фізичного та сексуального видів. Окрім цього, вона надала присутнім інформацію щодо статистичних даних скоєних фактів домашнього насилля, і зафіксованих на території району у 2017 році. Під час свого виступу, пані Катерина приводила приклади із практичної діяльності та тих фактах насилля, які фіксувалися як співробітниками Центру, так і працівниками поліції. 

Правник з багаторічним стажем роботи у сфері правоохоронної діяльності Тетяна Райлян розповіла дітям про діяльність Бюро правової допомоги за минулий рік та про  систему надання безоплатної правової допомоги. Звертаючись до присутніх дітей, правник запропонувала у разі проявів насильства,  звертатися до Бюро правової допомоги. 

Під час заходу діти ставили питання, які стосувалися відповідальності осіб за вчинення актів насилля по відношенню до інших, їх цікавили питання відповідальності за такі дії і ті наслідки, які можуть бути в результаті вчинення насильницьких дій по відношенню як до них, так і ними. Необхідно відмітити зацікавленість у проведенні таких заходів директора цього навчального закладу Володимира Усатенка та педагогічного колективу школи. По закінченню заходів, діти висловили своє бажання продовжити подібні зустрічі з правниками. 

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».