У Татарбунарах відбулась координаційна зустріч з протидії домашньому насиллю

8 February, 13:52

Представники Татарбунарського відділу пробації, Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, бюро правової допомоги 5 лютого на базі відділу пробації провели координаційну зустріч з питань протидії сімейному насиллю

В обговоренні взяли участь 9 представників державних та недержавних організацій, які працюють в сфері протидії домашньому насильству.  

Розпочинаючи захід, начальник відділу пробації Алла Мукієнко підкреслила, що проблема домашнього насильства пов’язана з безліччю стереотипів та має системний характер. Це призвело до того, що випадки насильства перетворилися в латентні правопорушення, часто вони залишаються поза увагою суспільства, держави та правоохоронних органів. Але завдяки роботі соціальних служб, громадських організацій та активізації засобів масової інформації з висвітлення цієї проблеми, зараз ця ситуація змінюється. 

Як відзначила спеціаліст Бюро правової допомоги Тетяна Райлян, жертви домашнього насилля досить рідко звертаються до правоохоронних органів.

Діє принцип: «Не винось сміття з будинку». До теперішнього часу, серед населення нашого краю говорять, що б’є - бо кохає. Але про яке кохання може йти мова, коли чоловік б’є дружину, часто у присутності малолітніх дітей, обзиває її та погрожує фізичним насиллям. Окрім цього, заявники, у своїй більшості, після звернення до правоохоронних органів відмовлялись від своїх заяв. З 2019 року ця ситуація може кардинально змінитися, оскільки змінами до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів передбачено, що жертви домашнього насилля не зможуть відмовитися від своєї заяви у справах приватного звинувачення.  

Леонід Семененко, керівник Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари, звернув їх увагу на те, що спільними зусиллями партнерських служб та громадських організацій, потрібно проводити активну профілактичну  та роз’яснювальну роботу серед населення району з питань протидії сімейному насиллю. Він зупинився на тому, що вступають в силу зміни до Кримінального кодексу України, якими передбачено відповідальність за домашнє насилля. Це важливо і тому, що особи, які скоюють адміністративні правопорушення у цій сфері, можуть стати тими, хто буде відповідати за скоєне за кримінальним законом.

Так, закон лише починає працювати, але в процесі його застосування буде вироблятися судова практика, його норми будуть удосконалюватися і правникам потрібно буде виживати усіх дозволених законодавством заходів щодо активної профілактики та  недопущення негативних наслідків, до яких приводить домашнє насилля.  Учасники координаційної зустрічі дійшли згоди щодо організації комплексу заходів просвітницького характеру щодо протидії та запобігання домашньому насиллю серед населення міста та району.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».