українською in english

Для секретарів сільських рад Татарбунарського району проведено чергове щомісячне навчання

3 грудня, 10:37

У читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки 30 листопада пройшло чергове щомісячне навчання у "Школі секретарів місцевих рад".

У ньому взяли участь 8 представників органів місцевого самоврядування Татарбунарського району Одеської області.

Під час заходу вивчалися питання відповідальності за передчасне знищення документів, порядку ведення трудових книжок, співпраці з органами ДМС та питання відповідальності громадян за недотримання чинного законодавства з охорони державного кордону і адміністративної відповідальності за незаконне використання бюджетних коштів. 

Першим блоком навчання з секретарями сільських рад стали питання відповідальності громадян за недотримання вимог законодавства про охорону державного кордону та законності дій представників прикордонної служби щодо витребування не вказаних у законодавстві документів, які посвідчують особу громадянина. З цього питання перед учасниками заходу виступив керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко, який ознайомив представників місцевого самоврядування з Постановою КМУ від 27 липня 1998 року N1147, якою затверджено Положення про прикордонний режим. Така інформація потрібна для посадовців ОМС для того, аби вони могли надати допомогу мешканцям населених пунктів району, який є контрольованим прикордонним районом, та ставити «на місце» прикордонників, які не володіють відповідними знаннями. 

Продовжуючи роботу з секретарями місцевих рад, Леонід Семененко перейшов до висвітлення теми, пов’язаної з відповідальністю посадових осіб органів місцевого самоврядування за передчасне знищення документів. Він зазначив, що причинами передчасного знищення документів можуть бути або неправильне зазначення строків зберігання документів у номенклатурі справ, або помилкове включення справ до акта про вилучення та знищення документів. Правник закликав присутніх бути  уважним, адже за це загрожує штраф. Наступним питанням, яке було включено до програми навчання, було питання порядку ведення трудових книжок працівників. Виступаючий наголосив, що  неодноразово звертав увагу працівників виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування на питання порядку ведення, зберігання та видачі трудових книжок працівників. Про порядок ведення трудових книжок мають бути обізнані як роботодавці, так і працівники, перші з метою належного введення, зберігання трудових книжок, а другі – з метою здійснення належного контролю за внесенням записів до трудової книжки, яка разом з іншими документами підтверджують наявність трудових відносин між працівником та роботодавцем. Виступаючий довів до присутніх вимоги, яких необхідно дотримуватися при веденні трудових книжок, їх обліку, збереження та видачі.

Питання взаємодії органів місцевого самоврядування та органів ДМС України висвітив керівник Татарбунарського  районного сектору ГУ ДМС України в Одеській області Михайло Вєтрогон. Основними питаннями його виступу було отримання паспортних документів учнями загальноосвітніх шкіл, реєстрації місця проживання іноземців, які мають на це право та дотримання чинного законодавства України з питань проведення нотаріальних дій з мешканцями тимчасово окупованих територій України.

Присутні представники органів місцевого самоврядування активно включилися до обговорення цих питань. Було запропоновано провести роботу з директорами шкіл, направлену на формування груп учнів, які зможуть організовано прибувати до Татарбунар та отримувати паспортні документи громадян України.

Після закінчення розгляду питань внесених до програми навчання, учасники Школи вирішили провести наступне заняття 14 грудня 2017 року. 

«Школа секретарів місцевих рад» проводиться Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки МФ «Відродження», за сприяння Татарбунарської районної та міської рад, Татарбунарської районної державної адміністрації та Татарбунарської централізованої бібліотечної системи.