українською in english

Результати роботи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку в грудні 2017 року

29 грудня, 18:22

В грудні 2017 року Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку продовжив ефективну практику спільних виїзних прийомів громадян, до яких долучилися фахівці Татарбунарського бюро правової допомоги

Окрім цього, в рамках Всеукраїнського тижня права, відбулась низка просвітницьких заходів з учнями та студентами. 14 грудня 2017 року відбулось заключне в 2017 році заняття в Школі секретарів місцевих рад.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, Офісом спільно з Бюро правової допомоги, були проведені просвітницькі заходи з учнями та студентами. Так, до учнів 5-6  класів Татарбунарської загальноосвітньої школи№1 імені Тура 08 грудня 2017 року завітали керівник Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари Леонід Семененко, психолог Татарбунарського відділу пробації Марія Гнатенко, головний спеціаліст Татарбунарського бюроправової допомоги Тетяна Райлян та фахівець із соціальної роботи  Татарбунарського районного Центру сім’ї, молоді та дітей Катерина Кирган-Мангул. Метою зустрічі правників та спеціалістів-психологів було закріплення знань у дітей щодо правил поведінки та основ безпеки  життєдіяльності. Всього у заходах прийняли участь 34 учня.

Виступаючи перед школярами, Тетяна Райлян застерегла їх від вчинення  вчинків, які  можуть призвести до відповідальності їх батьків. Прикладом цьому може бути висловлювання своїх думок з використанням ненормативної лексики. Марія Гнатенко повела розмову про те, які наслідки можуть бути у разі недотримання чинного кримінального та цивільного законодавства учнями. Вона навела приклади тих, хто наразі є клієнтами відділу пробації. Одночасно вона розповіла про службу пробації та її діяльність. Катерина Кирган-Мангул розповіла дітям про те, як вони повинні поводити себе під час зимових канікул та під час перебування у місцях з масовим скупченням людей. Вона попередила їх про недопустимість використання петард та інших піротехнічних засобів, які можуть призвести до травмування. Керівник Офісу Леонід Семененко, звертаючись до дітей, закликав їх до того, аби усі вони пам’ятали про елементарні правила поведінки та тих наслідках, до яких  можуть призвести їх недотримання.

11 грудня, за ініціативи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку  спільно з Татарбунарським бюро правової допомоги, у ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» проведено просвітницькі заходи з нагоди Тижня правових знань, присвяченого Дню прав людини. У заходах взяли участь 35 учнів аграрного училища. 

13 грудня фахівці Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку спільно з бюро правової допомоги провели черговий виїзний прийом громадяну приміщенні Татарбунарського районного Центру зайнятості населення. Клієнти отримали безоплатні правові консультації від керівника Офісу Леоніда Семененко та керівника Татарбунарського бюро правової допомоги Катерини Стратюк.

Зокрема, до правників звернувся мешканець села Базар’янка Андрій з питанням щодо порядку поновлення термінів прийняття ним спадщини. Справа в тому, що він на протязі 14 років не звертав на це уваги. Проте зараз виникло питання про отримання документів на будинок покійної матері, але він свого права використати не може, оскільки відсутні документи про прийняття спадщини за законом. Мешканець міста Татарбунари Віктор попросив правників надати йому роз’яснення з питання щодо майна особи, яка знаходиться у спеціальному медичному закладі для осіб похилого віку та інвалідів.

Спільно з керівником бюро правової допомоги, фахівці Офісу зустрілися з особами, які знаходяться на обліку у Центрі, поінформували їх щодо діяльності Офісу та Бюро з питань надання безоплатної правової допомоги, а також провели групову консультацію щодо випадків шахрайських дій з банківськими картками. На завершення заходів, керівником Офісу Леонідом Семененко було передано представникам Татарбунарського районного центру  зайнятості інформаційний стенд Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку та відповідну інформаційну літературу. 

14 грудня 2017 року в читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки відбулось заключне в 2017 році заняття в Школі секретарів місцевих рад. Виступаючи перед  слухачами, керівник Офісу Леонід Семененко зупинився на результатах роботи Школи у поточному році. Теми, які вивчалися та обговорювалися під час навчального процесу, були різноманітними та цікавими, вони надали можливість покращити роботу секретарів та вдосконалити їхню діяльність. Зокрема, секретарі стали більше орієнтуватися у законодавстві; внесли зміни до посадових інструкцій посадовців органів місцевого самоврядування; навчилися правильно готувати та видати розпорядження з кадрових питань;  розробили та внесли зміни до зведених  номенклатур; внесли зміни до Інструкцій з діловодства та привели їх у відповідність з чинним законодавством; фірмові бланки місцевих рад стали більш привабливими та відповідають вимогам Інструкцій з діловодства.

На заключне у цьому році навчання, були винесені питання порядку завірення документів органами місцевого самоврядування та питання посадових осіб, на які покладаються такі обов’язки. Також співробітниками ДМС та відділу ДРАЦСуМихайлом Вєтрогономта Тетяною Шульгоювідповідно висвітлені питання взаємодії цих органів з виконавчими комітетами сільських рад. Присутні висловили вдячність керівництву районної бібліотеки за співпрацю і надання можливості проводити навчання у завжди затишному залі. 

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією.

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
12% (3)
Нi
72% (18)
Я просто хочу побачити результат опитування
16% (4)
партнери