українською in english

Результати роботи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку в жовтні 2017 року

4 листопада, 23:12

Найбільше клієнти звертались з земельних питань, соціального та пенсійного забезпечення, сімейних та спадкових питань

Продовжуючи свою практичну діяльність по наданню безоплатної правової допомоги мешканцям міста та району, протягом жовтня 2017 року фахівці Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку надали 73 правові консультації. Різноманітність правових консультацій та роз’яснень чинного законодавства свідчить про те, що громадяни хочуть отримувати таку допомогу, їх вона цікавить та влаштовує.

Найбільше клієнти звертались з земельних питань, соціального та пенсійного забезпечення, сімейних та спадкових питань. Якщо брати окремі проблемні питання, то це були виконання умов договорів оренди земельних ділянок, проведення нотаріальних дій в сільських радах, вирішення проблем пов’язаних з отриманням реєстраційних документів на право власності на земельні ділянки та житлові будинки.

Спільно з представниками Офісу до надання консультацій долучалася працівники районного Центру зайнятості, підрозділу Пенсійного фонду України в Татарбунарському районі, Бюро надання правової допомоги, приватний нотаріус та секретарі виконавчих комітетів місцевих рад. Наприклад, лише за другу половину жовтня було здійснено 8 спільних виїздів. 21 жовтня 2017 року правниками Офісу проведено «круглий стіл» для пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ з питань здійснення перерахунку належних їм пенсій та порядку звернення до місцевих судів з цих питань.

Оформлення житлового будинку в сільській місцевості та отримання на нього витягу з реєстру речових прав на нерухому майно

Під час проведення виїзду  17 жовтня, за допомогою звернувся мешканка села Рибальське Світлана з питанням оформлення права власності на житловий будинок, побудований у сільській місцевості до 1992 року. Юристи роз’яснили клієнту, що йому потрібно підготувати витяг з погосподарської книги, технічну документацію на житловий будинок, отримати витяг з рішення сільської ради про передачу у приватну власність земельної ділянки, виділеної для будівництва та обслуговування будинку і з цими документами звернутися до ЦНАПу. Під час проведення консультації до неї долучилася керівник ЦНАПу Лілія Воробйова.

18 жовтня під час проведення прийому громадян у Білоліській сільській раді, до юристів звернулася пані Валентина, мешканка села Білолісся, яку цікавило питання виконання рішення суду про стягнення грошових коштів на користь держави. Це питання стало предметом розгляду керівником Бюро надання правової допомоги Катерини Стратюк та юриста Офісу Аліни Семененко. Правники детально розповіли заявниці про порядок стягнення грошових коштів виконавчою службою та тих негативних наслідках, які можуть статися у разі несвоєчасного його виконання. Порядком оформлення права власності на житловий будинок та присадибну земельну ділянку цікавилася пані Юлія, мешканка цього ж населеного пункту. Розуміючи те, що у своїй більшості селяни не можуть збагнути того, що технічна документація колишнього БТІ не є документами, які свідчать про право власності на майно, у даному випадку – будинок, керівник Офісу Леонід Семененко, керівник Бюро правової допомоги Катерина Стратюк та юрист Офісу Аліна Семененко, детально роз’яснили пані Юлії порядок надання документації до ЦНАПу, її перелік та запропонували їй свою у цьому допомогу.

Не сплачуєш аліментів на утримання дитини - відповідай за Кримінальним кодексом

Під час проведення виїзду  19 жовтня, до юристів звернувся мешканець с.Трапівка Татарбунарського району Анатолій, якого цікавило питання відповідальності особи за несплату аліментів на утримання дитини. Пані Людмилу, мешканку с. Борисівка турбувало питання розірвання договору оренди земельної ділянки, який було укладено її покійною матір’ю. Справа в тому, що орендар не визнає того факту, що договір, який було укладено п’ять років тому, зареєстрований не був. Свідоцтво про спадщину вона ще не отримала, але попередила орендаря про те, що бажає використовувати земельну ділянку на свій розсуд. Заявниця була проінформована, що у такому разі орендар не має права в подальшому використовувати земельну ділянку, і повинен передати цю ділянку їй, як законному власнику.

Як отримати послугу нотаріуса та? У кого краще її отримати-у приватного чи державного нотаріуса?

20 жовтня представники Офісу – його керівник Леонід Семененко, юрист Офісу Аліна Семененко та керівник Бюро правової допомоги Катерина Стратюк завітали до Трапівської сільської ради, де на них чекали мешканці населених пунктів та секретар виконавчого комітету Катерина Іванченко. Знаходячись у маршрутці, правники повідомили селян про ціль свого приїзду до населеного пункту. В результаті цього, більшість пасажирів-мешканців сіл Зарічне, Новоселиця та Трапівка почали задавати питання, які їх цікавили. Так, пані Людмила, мешканка села Зарічне цікавилася питаннями отримання свідоцтва про спадщину від державного нотаріуса. Справа в тому, що спадкова справа була відкрита ще у 2012 році, але вона по причинам, які вважає поважними, свідоцтво так і не отримала. Наразі державний нотаріус в Татарбунарському району відсутній і для отримання свідоцтва їй потрібно їхати до Сарати. Це її обурює, оскільки вона вважає, що державний нотаріус повинен бути і в Татарбунарах. Керівник Офісу Леонід Семененко відповів на її запитання і пояснив, що питання відновлення діяльності державної нотаріальної контори у місті Татарбунари вирішується керівництвом Головного територіального управління юстиції в Одеській області.

Відшкодування шкоди здоров’ю, заподіяної громадянину

25 жовтня відбувся черговий виїзний прийом в приміщенні поліклінічного відділення КЗ «Татарбунарська центральна районна лікарня». Правову допомогу надавали керівник Офісу Леонід Семененко, юрист Офісу Аліна Семененко, керівник місцевого бюро правової допомоги Катерина Стратюк та юрисконсульт закладу Павло Головатий. До правників звернувся мешканець села Дивізія Татарбунарського району Роман, якого цікавило питання відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Відповідь на це запитання надали керівник Офісу Леонід Семененко та юрисконсульт лікарні Павло Головатий. Заявнику було роз’яснено, що у нього повинні бути медичні документи та висновки експертів щодо тяжкості його тілесних ушкоджень, окрім цього слідчим він повинен бути визнаний потерпілим по справі і у справі повинно бути заявлено позов до відповідача. Мешканця села Нерушай Дмитра цікавило питання відповідальності особи за причинення навмисних тілесних ушкоджень, та дій, які повинні провести поліцейські для встановлення особи, яка вчинила кримінальний проступок. Юристи рекомендували йому звернутися до місцевої поліції з метою встановлення осіб, які заподіяли шкоду його здоров’ю.

27 жовтня  у Татарбунарському районному центрі зайнятості населення було організовано надання безоплатних правових консультацій. Консультації надавали керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко, юрист Офісу Аліна Семененко, керівник Бюро надання правової допомоги Катерина Стратюк та юрисконсульт Центру Світлана Балик. Мешканку села Білолісся Валентину турбували питання працевлаштування особи після проходження професійної підготовки в Центрі підготовки, та можливості отримання такої ж підготовки у разі, якщо за фахом працевлаштуватися не вдалося. Питання отримання статусу безробітного цікавило мешканця села Струмок Івана. Під час прийому громадян, питання стосовно отримання статусу безробітного, висвітлювала юрист Центру Світлана Балик.

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією.

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
12% (3)
Нi
72% (18)
Я просто хочу побачити результат опитування
16% (4)
партнери