українською in english

У сільській школі на Одещині ОПОРА зафіксувала п’ять випадків фотографування бюлетенів

21 квiтня, 18:26

У школі №1 що знаходиться в селі Шабо Білгород-Дністровського району, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала декілька випадків фотографування бюлетенів.

Всього було зафіксовано щонайменше п’ять таких випадків, причому три з них – впродовж години.

При цьому представниця поліції, яка несла чергування на дільниці,  повідомила спостерігачці ОПОРИ, що не вчинятиме з цього приводу жодних дій. Після цього спостерігачка ОПОРИ викликала на місце слідчо-оперативну групу.

«Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Про вибори Президента України», фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення голосування забороняється і є порушенням таємниці голосування», - нагадав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

В прес-службі Головного управління Національної поліції України в Одеській області ОПОРІ пояснили, що фотографування бюлетеня заборонено законом, однак за це не передбачена відповідальність жодним з кодексів України. «Поряд з цим до функцій поліцейських, які несуть чергування на виборчих дільницях, не входить визначення кваліфікації у складі дій громадян. Поліцейська не була уповноважена їх кваліфікувати. Наразі обставини події з’ясовує слідчо-оперативна група», - пояснили в ГУ НП. 

Раніше на спецдільниці в Одеській області було зафіксовано ознаки примусу до голосування, а у Березівському районі спостерігача ОПОРИ вигнали з виборчої дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.