українською in english

У Татарбунарах обговорили проблеми гендерній рівності в Україні

15 серпня, 20:13

14 серпня 2018 року в читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки відбулось обговорення проблем гендерної рівності в Україні. До участі в ньому долучилися представники Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, Татарбунарського бюро правової допомоги, районного відділу державної виконавчої служби, працівники бібліотеки та відділу культури.

Ґендерна рівність в демократичних спільнотах визнається одним із базових принципів при вирішенні соціальних суперечностей і гармонізації суспільних відносин. Україна як член міжнародних та європейських організацій, в інтересах розвитку, миру, прогресу та національної безпеки, підписала стратегічні міжнародні та європейські акти, в яких викладено засади ґендерної рівності, сприйняла їх як орієнтир та взяла на себе зобов’язання щодо виконання. Проте в Україні ще не відбулося остаточного переходу від політики «поліпшення становища жінок» до політики «рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Переважна більшість цілей, завдань і заходів у рамках державної політики як на національному, так і на місцевому рівнях спрямована на одну частину населення – жінок. В ідеалі політика утвердження ґендерної рівності спрямована і на жінок, і на чоловіків.

У своєму виступі спеціаліст бюро Інга Дмитрієва звернула увагу присутніх на те, що подолання нерівності у правах і можливостях жінок і чоловіків в найчутливіших сегментах суспільного життя стає дедалі гострішим і до нього долучаються і «диванні експерти», і серйозні керівники компаній, і політичні діячі. Вона зазначила, що незважаючи на внесення змін до законодавства про подолання проявів домашнього насилля, кількість фактів такого насильства не зменшується. Незрозумілими є дії самих потерпілих та представників правоохоронних та судових органів. Спеціаліст відділу ДВС Інна Кондрікова звернула увагу на те, що питання оплати праці жінок та чоловіків ще залишається на порядку денному. Інга Дмитрієва привела приклад оплати праці спеціаліста жінки та спеціаліста чоловіка в одній зі столичних приватних фірм. При  зрівняльному аналізі стало очевидно, що жінка, яка виконувала таку ж роботу як і чоловік отримувала заробітну плату меншу за чоловіка на 35%.

Керівник Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко зупинився на ставленні до жінок з боку офіційних представників держави та публічних осіб. Він привів приклади висловлювань різного роду представників владних кабінетів по відношенню до участі жінок у політичному житті країни, їх участі у керівництві державою. Крім цього він зупинився на ролі правоохоронних та судових органів у боротьбі з проявами насильства по відношенню до жінок. Він привів рішення одного із судів Львівської області, згідно якого особа, яка здійснила зґвалтування неповнолітньої отримала умовний вирок та 3416  грн 21 коп. штрафу, інший суд звільняє ґвалтівника від покарання з іспитовим терміном.

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією.

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
19% (13)
Нi
67% (46)
Я просто хочу побачити результат опитування
14% (10)
партнери