українською in english

В Одесі відбудеться круглий стіл, присвячений обговоренню проекту Виборчого кодексу України

20 липня, 10:30

В Одесі відбудеться круглий стіл «Регіональні публічні обговорення проекту Виборчого кодексу України. Інформаційне забезпечення виборів та передвиборна агітація. Підготовка і проведення голосування та підрахунку голосів виборців».

Круглий стіл проводиться в рамках серії регіональних заходів Офісу Ради Європи в Україні (Венеціанська комісія) у співпраці з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

Мета цих заходів полягає у обговоренні з регіональними експертами, цільовими групами та зацікавленими сторонами основних процедур, підходів та спірних питань, закладених у проекті виборчого кодексу України, а також, позицій, які були запропоновані народними депутатами України в якості поправок до проекту Виборчого кодексу. Висновки та рекомендації за результатами регіональних обговорень та пропозиції щодо врегулювання основних проблем та конфліктних моментів, закладених в проекті документу та поправках до нього будуть передані до Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України для подальшого розгляду при підготовці проекту Виборчого кодексу до другого читання.

Нагадаємо, що 7 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу № 3112-1, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на парламентських виборах, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Загалом до проекту Виборчого кодексу було подано рекордну кількість поправок - більше 4400. 28 лютого на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя,депутати проголосували за створення офіційної робочої групи з підготовки до розгляду в другому читанні проекту Виборчого кодексу України №3112-1. Станом на початок липня робоча група розглянула трохи більше 1000 поправок.

До участі у регіональних дискусіях запрошені депутати Верховної Ради України, депутати та представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органівполітичних партій, громадських організацій, членів виборчих комісій, працівників відділів державного реєстру виборців, журналістів та інші.

Дата та місце проведення: 23 липням. Одеса, Готель «Гагарін», (вул. Гагаринське плато 5 Б), Початок заходу о 11.00 (Початок реєстрації 10.30) Загальнатривалість заходу 2,5-3 години.

Для учасників з інших територіальних громад області можливе відшкодування транспортних витрат.

            

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
21% (11)
Нi
64% (34)
Я просто хочу побачити результат опитування
15% (8)
партнери