українською in english

Відбулось чергове навчання в Татарбунарській школі секретарів місцевих рад

22 червня, 20:48

Чергове щомісячне навчання в рамках проведення «Школи секретарів місцевих рад» відбулося у четвер 21 червня у читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки. Під час заходу з секретарями сільських рад Татарбунарського району вивчались питання відповідей на запити органів поліції, пільг для багатодітних сімей по сплаті послуг ЖКГ у 2018 році, подання виписок з погосподарської книги для отримання витягу з реєстру речових прав на право власності на житловий будинок та питання взаємодії органів місцевого самоврядування і органів реєстрації актів цивільного стану.   

Першим блоком навчання з секретарями сільських рад стали питання надання до Центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації виписок з погосподарських книг сільських рад. З цим питанням виступила державний реєстратор Ольга Крутова. У своєму виступі пані Ольга акцентувала увагу присутніх на тому, що такі виписки мають надаватися лише на будівлі, які були побудовані до 5 серпня 1992 року. Під час роботи Школи з присутніми секретарями узгоджено форму виписки та відповідні інформаційні і технологічні картки з надання адміністративних послуг «Виписка з погосподарської книги». 

Питання взаємодії органів державної реєстрації актів цивільного стану та органів місцевого самоврядування висвітлила начальник Татарбунарського районного відділу ДРАЦСу Головного територіального управління юстиції Тетяна Шульга. Пані Тетяна зупинилась на тих моментах взаємодії, які мають важливе значення як для відділу, так і сільських рад. Перш за все, пані Тетяна акцентувала увагу присутніх на достовірності даних, які подаються у звітах виконкомів сільських рад.

Надання відповідей на запити органів поліції висвітлив керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко. Він зупинився на деяких аспектах та законності дій представників поліції при звернення до сільських рад з проханням надання відповідних даних, посилаючись при цьому не на кримінальний процесуальний кодекс, а на інші законодавчі акти. Останнім часом такі факти мали місце у нашому районі, і це створювало напругу і визивало непорозуміння сторін. Правник наголосив, що право отримання запитуваної інформації регламентовано КПК України і такі дані можливо надавати лише при наявності відповідного судового рішення або ж постанови слідчого по конкретному кримінальному провадженню.

Юрист Офісу Павло Головатий довів до присутніх інформацію з питань пільг для багатодітних сімей по сплаті послуг з житлово-комунальних послуг та порядку отримання витягу з державних реєстрів і вартості таких послуг. Повторили і тему присвоєння поштових адрес та їх зміну виконавчими комітетами сільських рад. На завершення роботи Школи керівник Офісу Леонід Семененко оголосив про «канікули» у роботі школи та повідомив, що наступні заняття Школи відбудуться у вересні 2018 року.

«Школа секретарів місцевих рад» проводиться Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки МФ «Відродження», за сприяння Татарбунарської районної та міської рад, Татарбунарської районної державної адміністрації та Татарбунарської централізованої бібліотечної системи.

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
15% (6)
Нi
68% (27)
Я просто хочу побачити результат опитування
18% (7)
партнери