українською in english

З початку липня Татарбунарський офіс мережі правового розвитку організував декілька обговорень

9 липня, 13:09

4 липня 2018 року керівник Офісу Леонід Семененко виступив перед членами постійної депутатської комісії із законності Татарбунарської міської ради та прийняв участь у круглому столі в Татарбунарському секторі пробації.

У Татарбунарському секторі пробації 4 липня 2018 року відбувся круглий стіл із засудженими, клієнтами превенції. Представники Офісу, Татарбунарського бюро правової допомоги та сектору пробації зустрілися з особами, які знаходяться на обліку сектору. Зустріч була присвячена механізму захисту прав та основних свобод засудженого. Відкриваючи засідання круглого столу, керівник Офісу Леонід Семененко зазначив, що механізм забезпечення прав засудженого в кримінальному процесі являє собою внутрішньо погоджену систему державних органів, громадських організацій, посадових осіб та громадян, залучених в сферу кримінального судочинства або тих, хто відповідно до чинного законодавства та наданих їм повноважень можуть здійснювати на нього вплив. Учасники обговорення розглянули напрямки захисту прав засуджених.

Керівник сектору Алла Мукієнко звернула увагу присутніх на те, що основним, на її погляд, є судовий захист, який є основною юридичною гарантією захисту прав і свобод людини, у тому числі і засуджених. Відповідно до статей 2 та 3 Міжнародного пакту про громадянські права, держава зобов’язана забезпечити у будь-який спосіб ефективний захист порушених прав та свобод людини і громадянина. Спеціаліст Бюро правової допомоги Інга Дмитрієва, посилаючись на статтю 59 Конституції України, повідомила, що забезпечення права на захист та надання правової допомоги покладається на адвокатуру. Вона повідомила присутнім про те, що у разі необхідності особи, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, можуть звертатися до Бюро.

Завершуючи захід, керівник Офісу Леонід Семененко підкреслив, що наша держава створила велику кількість різноманітних органів, які повинні сприяти забезпеченню прав та законних інтересів її громадян, в тому числі і тих хто є засудженими, але при цьому потрібна чітка взаємодія між ними для здійснення ефективної та результативної право-забезпечувальної діяльності.

Цього ж дня, керівник Офісу Леонід Семененко проінформував членів постійної депутатської комісії із законності Татарбунарської районної ради про порядок прийняття та розгляду звернень громадян депутатами місцевих рад. Він зазначив, що громадяни звертаються до своїх депутатів з різними зверненнями, які стосуються ледве не кожної сторони життя населення та його взаємовідносин з владою.

Опираючись на законодавство України з питань звернень громадян, керівник Офісу зазначив, що відповідно до частини третьої статті 7 ЗУ «Про звернення громадян» якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями. 

Досить часто, депутати намагаючись вирішити порушені у зверненнях громадян питаннях, порушують норми статті 12 цього ж закону щодо того, що дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений: кримінальним процесуальним; цивільно-процесуальним; трудовим законодавством; законодавством про захист економічної конкуренції, законами України "Про судоустрій статус суддів" та "Про доступ до судових рішень"Кодексом адміністративного судочинства України, законами України "Про засади запобігання і протидії корупції""Про виконавче провадження".

Голова комісії, депутат міської ради Михайло Добров, зазначив про важливість дотримання депутатами законності при прийнятті та розгляді звернень громадян, дотримання термінів їх розгляду та інформування кожного заявника про вжиті депутатом заходи щодо вирішення піднятих у зверненні питань.

На завершення  зустрічі  правник, посилаючись на частину другу статті 13 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», зазначив, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи,   а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно  від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради,  зобов'язані в десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а у разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк. Отже, при виконанні обов’язків покладених на народних обранців вони можуть використовувати досить широкий спектр можливостей, але при цьому повинні дотримуватися норм законодавства. 

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією.

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
19% (13)
Нi
67% (46)
Я просто хочу побачити результат опитування
14% (10)
партнери