українською in english

Одеський КВУ провів онлайн-тренінг щодо можливостей взаємодії громадян з народними депутатами

5 квiтня, 12:20

Як взаємодіяти з народним депутатом України у виборчому окрузі? І як налагодити з політиками продуктивні стосунки?

Відповіді на ці та десятки інших питань шукали учасники й учасниці онлайн-тренінгу, який 1-2 квітня організувала Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" для об’єднань громадських активістів, представників громадських організацій та органів місцевого самоврядування Одеської області.

Метою навчального заходу стало ознайомлення із можливостями взаємодії громадян з народними депутатами України та з інструментами залучення і участі народного депутата України для вирішення проблем виборчого округу.
Тренерка Альона Шешеня надала роз'яснення з таких основних тем:
  • Основні функції Верховної Ради
  • Хто такий народний депутат України. Повноваження народного депутата України
  • Запити, звернення, комітетські та парламентські слухання як інструменти контролю органів влади та захисту прав громадян
  • Звернення громадян до народного депутата України
  • Взаємодія народного депутата України з органами влади та особливості його участі на різних стадіях законотворчого процесу
Під час тренінгу його учасники та учасниці виконали практичні вправи, наприклад, навчилися готувати звернення громадян та НГО до народного депутата України щодо вирішення проблеми, з якою вони якраз працюють. Тепер наші активісти й активістки будуть самостійно за допомогою наших експертів доопрацьовувати і презентують свої пропозиції щодо вирішення проблеми на зустрічі із народним депутатом.

Захід відбувся в рамках проєкту «Ефективна взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області – запорука демократичного представництва», що реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в межах Програми РАДА, що виконується Фондом Східна Європа.
.