Більше 200 депутатів місцевих рад навчалися врегульовувати конфлікт інтересів

3 July, 20:15
Атестація

Експерти громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» завершили серію навчань у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Краматорській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій областях.

Метою тренінгів було дати учасникам розуміння природи конфлікту інтересів під час реалізації повноважень місцевого депутата, а також напрацювати навички врегулювання конфлікту інтересів у разі його виникнення.

Загалом тренінги відвідало більше 200 учасників з більш, ніж 50 місцевих рад. Тренінги були побудовані на засадах максимальної включеності учасників у процес із значною кількістю практичних задач. За підсумками тренінгів середній рівень знань учасників підвищився на чверть, а самі учасники високо оцінили свої знання та навички щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів після тренінгу.

Учасниця тренінгу, депутатка Малолюбашанської ОТГ Рівненської області Алла Мишкевич, поділилася враженнями від навчання: «Ми сьогодні були на сесії і хочу сказати, що саме завдяки вашому тренінгу ми збагатилися знаннями по цій тематиці і саме сьогодні використали отриману інформацію. Зокрема, були і родичі, які  подавали заяви на допомогу і по земельному оформленні. І ми заявили про особистий конфлікт інтересів. І в мене позитивні враження. Я завжди до такого відношуся позитивно і дуже вам вдячна. Дякую за проведену роботу. Приємно було поспілкуватися і корисно».

«Важливо, що те, що досі здавалось зовсім темним і незрозумілим більшості прямо скажемо депутатів, тут на семінарі розклали по поличках і виявилось, що не такий страшний чорт, як прикидається. Нема чого соромитись наявності природнього приватного інтересу, і треба бути чесним при врегулюванні пов’язаного з ним конфлікту. Шкода, що дехто сприймає надані законом способи врегулювання як індульгенцію» - підсумував свою участь у тренінгу депутат Бериславської районної ради Херсонської області Олександр Костюк.

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.