Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» шукає підрядника на розробку веб-платформи «Атестація депутатів місцевих рад»

12 December, 19:50
Атестація

За три роки реалізації громадська кампанія Атестації депутатів місцевих рад накопила значний масив інформації, який постійно оновлюється та поширюється і яким би хотіла ділитись з громадянами, громадськими організаціями, експертами та громадськими активістами, журналістами та всіма, хто зацікавлений в питаннях місцевої представницької демократії.

Для підвищення ефективності реалізації інформаційної кампанії Атестації депутатів місцевих рад пропонується створення веб-платформи, як єдиного національного громадського ресурсу з об’єктивною, неупередженою інформацією та аналітикою про весь комплекс практики реалізації повноважень місцевими депутатами з перспективною розвитку до охоплення, як мінімум, всіх обласних центрів.

Про веб-платформу «Атестація депутатів місцевих рад»

Веб-платформа «Атестація депутатів місцевих рад» повинна стати джерелом постійно оновлюваної інформації про діяльність місцевих депутатів, інтерактивних візуалізації, детальної інформації про діяльність місцевих депутатів, моніторингових даних та експертних висновків.

Веб-платформа акумулює всі інформаційні та аналітичні продукти громадської кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка наразі охоплює 23 міських ради в 17-ти областях України: Одеську, Миколаївську, Херсонську, Краматорську, Дніпровську, Харківську, Київську, Чернігівську, Вінницьку, Полтавську, Кропивницьку, Черкаську, Рівненську, Львівську, Івано-Франківську, Хмельницьку, Луцьку міські ради, а також Одеську обласну раду та ще 5 міських рад Одеської області.

Платформа пропонуватиме:

  • Інтерактивну презентацію персональних оцінок кожного охопленого ініціативою депутата (більше 1000 тис. депутатів) з можливістю рейтингування та порівняння, як за комплексними результатами оцінювання, так і по окремим показникам діяльності, як по всім радам, так і по обраним;
  • Платформу для постійного розміщення інформаційно-аналітичних матеріалів про діяльність місцевих депутатів, охоплених ініціативою (щомісячно на платформі виходитиме щонайменше 17 таких матеріалів);
  • Джерело корисної та перевіреної інформації про діяльність місцевих депутатів: реєстри приватних інтересів депутатів, мапи приймальнь місцевих депутатів, графіки прийому депутатів, звіти місцевих депутатів і т.п

Платформа повинна складатись з 6 основних змістовних блоків:

  1. Інтерактивна презентація персональних оцінок місцевих депутатів всіх охоплених рад з можливістю рейтингування та порівняння;
  2. Персональні сторінки місцевих депутатів, які включатимуть фото, біографічні довідки, інформацію про фракційну приналежність та партію, від якої обрано депутата, адресу та графік здійснення прийому виборців, а також контактні відомості, графічне відображення його оцінок (з можливістю користувача подивитись різні цикли оцінювання), персональні рекомендації депутату по актуальному циклу оцінювання, посилання на новини на цьому ж сайті, в яких було згадано депутата;
  3. Стрічка інформаційно-аналітичних матеріалів;
  4. Блок з корисними матеріалами про депутатів: мапи приймалень, реєстри приватних інтересів, звіти депутатів;
  5. Блок з продуктами громадської кампанії Атестація депутатів місцевих рад: Аналітичні звіти, персональні рекомендації депутатам, інфографіка, дані з інформацією про адреси приймалень, графіки прийому, а також контакти місцевих депутатів, дані з оцінками місцевих депутатів, дані з персональними оцінками депутатів експертами і т.п.;
  6. Інформаційний блок про громадську кампанію Атестація депутатів місцевих рад.

Про Атестацію депутатів місцевих рад

Громадська кампанія Атестація депутатів місцевих рад була ініційована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в 2015 році в м. Одеса, в 2016 році кампанія охоплювала вже 7 місцевих рад Одеської області, в 2017 році до кампанії долучились ще 7 міст обласних центрів. Наразі Атестація депутатів місцевих рад охоплює 23 міських ради, в тому числі 17 міських рад обласних центрів.

Громадська кампанія реалізується в двох основних напрямках:

1) сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів місцевих рад та

2) підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. 

В рамках першого напрямку основна активність зосереджена на здійсненні громадського моніторингу діяльності місцевих депутатів з подальшим супроводом для втілення на практиці розроблених за результатами моніторингу персональних рекомендацій для депутатів, а також діяльності по підвищенню спроможності місцевих депутатів слідувати вимогам законів України та найкращих практик місцевої представницької демократії.

Моніторинг, оцінювання та розробка рекомендацій для місцевих депутатів відбувається за інноваційною методологією, яка охоплює весь комплекс реалізації статусу місцевого депутата, й основана на законах України, а також визнаних стандартах Доброго Врядування.  Однією з сильних рис методології є її персоніфікований характер: оцінювання кожного місцевого депутата, що не залишає можливості для обґрунтування традиційної «колективної безвідповідальності» з боку самих депутатів. Окрім того, в кожному обласному центрі щороку здійснюються експертні опитування щодо персональної оцінки діяльності депутатів міських рад міст обласних центрів, охоплених моніторингом для відображення тих сторін представницької діяльності депутатів, які неможливо охопити системою об’єктивних показників.

Результати моніторингу виражаються в простому, доступному та зрозумілому вигляді для пересічного громадянина, який не має експертних знань щодо статусу місцевого депутата, його прав, обов’язків та стандартів діяльності: оцінками від 0 до 5.

Комплексне, системне та безперервне інформування виборців громад, охоплених кампанією Атестація депутатів місцевих рад, про реалізацію їх місцевими депутатами своїх повноважень, укладання та розповсюдження буклетів з інформацією про приймальні депутатів місцевих рад обласних центрів, охоплених кампанією, для жителів відповідних міст, які не є користувачами мережі Інтернет, створення нових та оновлення вже існуючих онлайн-мап приймалень депутатів місцевих рад, охоплених моніторингом, проведення інформаційних заходів (прес-конференцій та круглих столів) задля привернення уваги до реалізації місцевими депутатами своїх повноважень, вихід телевізійних програм, присвячених проблемним аспектам діяльності місцевих депутатів на місцевому телебаченні.

Умови конкурсу

До участі в конкурсі цінових пропозицій запрошуються кваліфіковані розробники програмного забезпечення, які можуть запропонувати вчасне та якісне виконання поставленого завдання з подальшим наданням оперативної технічної підтримки платформи після її запуску в публічний доступ.

Запуск платформи в публічний доступ повинен відбутись в травні 2019 р. Очікується, що технічна підтримка платформи буде здійснюватися щонайменше до жовтня 2019 р. включно.

Заявки просимо надсилати на odesakvu@gmail.com з темою листа: «Пропозиція на розробку платформи Атестація депутатів місцевих рад» не пізніше, ніж 9-го січня 2019 р.

Просимо звернути увагу, що ми не можемо гарантувати, що листи без належно оформленої теми, або без повного пакету документів будуть розглянуті.

За результатами розгляду пропозицій повідомлено буде автору/авторам пропозиції, яка найкраще відповідатиме описаним вимогам.

Основними вимогами є:

  • Гарантія вчасності та якості виконання замовлення;
  • Підтверджений та успішний досвід запуску аналогічних, або близьких за об’ємами та складністю робіт, продуктів;
  • Відповідність запитуваної вартості виконання робіт та актуальних можливостей забезпечення якісного та своєчасного виконання всіх поставлених завдань;
  • Підтверджений досвід реалізації інтерактивних та багатоскладових програмних продуктів на замовлення громадських, благодійних та міжнародних організацій буде перевагою;
  • Вміння вести продуктивну комунікацію на доступній мові для неспеціалістів в області ІТ є базовою вимогою.

Для участі в тендері необхідно надіслати:

  • Найменування, адресу та контакти виконавця;
  • Перелік етапів робіт щодо створення програмного забезпечення;
  • Вартість етапів робіт щодо створення програмного забезпечення;
  • Загальну вартість створення програмного продукту, а також технічної підтримки після запуску платформи в публічний досвід;
  • Приклади випущених продуктів, схожих, або близьких за завданнями до заявленого в оголошенні;
  • Супровідний лист, який допоможе зрозуміти, чому заявник є найкращим кандидатом для виконання поставлених завдань.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»: 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» у співпраці з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».