Посилення комунікації задля оперативного реагування: в Одесі дослідили потреби гуманітарних організацій

23 December, 15:19

Більшість громадських організацій Одеси й області, котрі займаються волонтерською діяльністю, допомагають як ВПО і соціально незахищеним верствам населення, так і українським військовим (принаймні 85%). Про це свідчать дані дослідження діяльності понад 40 гуманітарних організацій, яке провели експерти Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”.

Як повідомив під час презентації результатів дослідження голова Одеського КВУ Анатолій Бойко, його метою є вивчення спроможності одеських гуманітарних організацій та їхніх потреб у пошуку й налагодженні ефективної співпраці з міжнародними партнерами й донорами.

“Якщо у перші місяці після повномасштабного вторгнення гуманітарні організації отримували значну допомогу від міжнародних організацій та благодійних фондів тощо, то потім рівень цієї допомоги з різних причин почав поступово знижуватися. І якщо крупні громадські організації Одеси й області, котрі мають значний багаторічний досвід роботи у цій сфері, вже знають, як цьому зарадити і що потрібно робити, то “новачки”, які тільки починають свій шлях у сфері гуманітарної діяльності, стикаються зараз зі значними труднощами. Але ці виклики, звісно, є й можливостями, зокрема для стабілізації своєї роботи, інституціоналізації, розробки фандрайзингових та інших стратегій, налагодження партнерських відносин та плануваняі роботи на хоча б кілька років наперед. Саме тому ми вивчаємо потреби волонтерських спільнот та інформуємо про результати як учасників нашого дослідження, так і міжнародних партнерів”, - пояснив він.

Під час презентації учасники - представники одеських ГО - розповіли про актуальні проблеми, з якими вони зіштовхуються у своїй роботі, про потреби людей з вразливих категорій, які звертаються до них по допомогу, про співпрацю з органами влади та труднощі, які виникають при цьому, а також про необхідність покращення комунікації між різними гуманітарними організаціями в Одесі й області.

Зокрема, як зазначив керівник пілотного проєкту, головний редактор видання “Інтент” Валерій Болган, серед озвучених учасниками дослідження спільних побажань - фінансування довгострокових проєктів (житло та робота для ВПО, відновлення деокупованих територій тощо), більш оперативне реагування на запити стейкхолдерів, а також врегулювання національного законодавства в аспектах організації й надання гуманітарної допомоги населенню. 

Як зазначив керівник дослідження, щонайменше 30% організацій з Одещини допомагають людям і в інших областях.

Дослідження проводилося в Одесі у вересні-грудні 2022 року партнерами з Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”, Partnership for Transparency Fund Europe та The Balkan Investigative Reporting Network.