Правозахисники ініціювали флешмоб проти заборони кримчанам вільно пересуватися

4 June, 18:29

Увага, флешмоб!

Громадський Центр Правосуддя в м. Татарбунари бореться за скасування дискримінаційного розпорядження Кабінету Міністрів України про заборону в’їзду/виїзду з/в АР Крим.

Ми дуже вдячні всім тим, хто підтримує нас у цій справі, хто ділиться з нами своїми історіями, співчуває і не лишається байдужим.

Аби наша спільна боротьба стала видимою, ми хочемо розповісти історії людей, які страждають від цього несправедливого незрозумілого рішення. Розказати свої особисті історії. Для цього пропонуємо взяти участь у нашому флешмобі.

1. Встановити рамку на своїй аватарці (для цього можна пройти за посиланням і знайти нашу рамку за ключовими словами «Крим», «291», «КМУ»);

2. Написати пости у Фейсбук із хештегом #ні_стіні. Учасникам пропонується зробити фото свого взуття - бажано у бахілах (карантин все ж таки), але не обов’язково, біля стіни та розповісти свою історію поїздок до або з Криму та чому заборона Кабміну негативно вплинула на ваше життя. Така картинка є візуалізацією ідеї: для того, щоб зрозуміти когось, треба стати на місце людини, наприклад, взявши її взуття; стіна ж - це непереборний бар’єр, встановлений розпорядженням КМУ, який розділяє людей по обидва боки адміністративного кордону.

Долучайтеся!

19 березня 2020 року правова радниця Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, адвокатка Юлія Лісова подала позов щодо скасування рішення Кабінету Міністрів України про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію Криму у зв’язку з поширенням коронавірусу. 2 червня 2020 року відбулося підготовче засідання з розгляду позовуПравники Громадського центру правосуддя вважають прийняття такого документу черговим проявом дискримінації стосовно кримчан.