Проект Одеського КВУ з децентралізації увійшов до п'ятірки кращих Фонду Східна Європа

20 April, 19:36

Проект Одеського Комітету виборців України «Розвиток спроможності Маразліївської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області» увійшов до п'ятірки кращих, які були відзначені Фондом Східна Європа під час конференції «Реформа децентралізації. Результати та перспективи», яка відбулася 19-20 квітня в Києві. Захід проводився спільно з Програмою Агентства США з міжнародного розвитку USAID «РАДA: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» і Проектом «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», який реалізовується Інститутом громадянського суспільства та Фондом Східна Європа за підтримки Європейського Союзу.

Відзначимо, що в рамках проекту було проведено ряд освітніх семінарів з питань управління об'єднаної громадою, розроблені Стратегія розвитку Маразліївської ОТГ до 2025 року, Положення про старосту і Програма соціально-економічного розвитку громади. Також в громаді, Одесі та області була організована інформаційно-просвітницька кампанія з метою підвищення обізнаності про особливості реформи децентралізації, етапів та результатів об'єднання. Для цього було поширено 6 000 інформаційних буклетів, напрацьовані інформаційно-аналітичні вкладення для газети ІзбірКом, продовжує вестися робота з інформування ЗМІ про хід реформи.

Відзначимо, що в ході конференції народний депутат Сергій Власенко, голова профільного комітету Верховної Ради, нагадав, що децентралізація стартувала три роки тому.

«Ми не можемо зараз не говорити про найсерйозніші виклики: кадрове забезпечення органів місцевого самоврядування нових громад, питання медичного забезпечення та освіти, відсутність сталої політики в частині бюджетного фінансування. Тому дуже важливо обговорити питання, які у ОТГ накопичилися до Верховної Ради та уряду. Але важливо також поширити історії успіху про те, що і як вдалося зробити іншим громадам», - вважає нардеп.

Цікаво, що в ході дискусії його колега, народний депутат Олена Бойко заявила, що є прихильницею завершення етапу добровільного об'єднання громад вже в цьому році, як це і було заплановано спочатку. Втім, терміни завершення створення об'єднаних громад зараз залишаються розмитими «через політичні причини».

«Основні завдання на найближчий час: завершення формування базового рівня місцевого самоврядування, ефективна секторальна децентралізація, прийняття закону України «Про засади адмінтерустрою ...» І, звичайно, завдання для нас усіх: кожен на своєму робочому місці повинен в першу чергу чесно працювати, тим самим піклуючись про інтереси держави», - зазначила вона.

Під час конференції за участю народних депутатів України, представників органів місцевого самоврядування, громадськості, міжнародних організацій, вчених відбулися обговорення проміжних результатів реформи децентралізації.



Також на конференції були представлені основні результати реалізації міні-грантового компоненту проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».