У Татарбунарській громаді розвивають інструменти співпраці поліції з жителями

20 November, 16:31

Спільно з представниками відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВ ГУНП в Одеській області правники Громадського центру правосуддя 17 листопада 2023 року здійснили виїзд до Баштанівського старостинського округу Татарбунарської громади, - інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України". Для учнів місцевого ліцею було проведено тренінг з безпечної поведінки в умовах воєнного стану, а з місцевими активістами та працівниками старостату - неформальну зустріч «Кава з поліцейським». Такі заходи підвищують безпеку в громаді та сприяють встановленню довірливих стосунків поліцейських з місцевими жителями.

 

На початку виїзду керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та дільнична офіцерка поліції Аліна Дукіна провели зустріч із заступницею директора ліцею з навчально-виховної робити Марією Жихарєвою. Предметом обговорення стала можлива участь учителів у заходах з профілактики правопорушень у навчальних закладах та поточні проблеми Баштанівського ліцею у сфері забезпечення безпеки в умовах воєнного стану.

Спільно з педагогами представники відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВ ГУНП в Одеській області та правники Громадського центру правосуддя провели тренінг для понад 15 учнів 7-9 класів. Темою навчання став алгоритм дій школярів під час сигналу повітряної тривоги у різних місцях - у школі, вдома, на вулиці, магазині та інших громадських місцях. Також з дітьми обговорили основні вимоги щодо їхньої поведінки під час переходу вулиць та дотримання правил дорожнього руху пішоходами. Серед учнів були поширені комікси щодо безпечної поведінки в різних ситуаціях під час воєнного стану та вручені інформаційні бейджі, які рекомендовано заповнити та носити з собою.

 

Також провели неформальну зустріч з поліцейськими під назвою «Кава з поліцейським», яка пройшла в приміщенні Баштанівського старостату. На зустрічі органи поліції представляла дільнична офіцерка поліції Аліна Дукіна. Від громади були представники старостату та місцеві жителі з активною громадською позицією. Також у зустрічі взяв участь голова Ради ветеранів Татарбунарського РВ ГУМВС України в Одеській області Віктор Яременко. Модерував спілкування керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, за ініціативи якого в Татарбунарській громаді на постійній основі проводяться зустрічі у форматі «Кава з поліцейським» з представниками різних підрозділів місцевого відділення поліції. Зокрема, минулого місяця в офісі Громадського центру правосуддя неформальне спілкування з містянами у форматі «Кава з поліцейським» проводив заступник начальника відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області капітан поліції Сергій Павлов.

 

За горнятком кави у Баштанівському старостаті відбулась відверта розмова щодо стану охорони публічного порядку у населеному пункті та про заходи безпекового характеру, які проводяться поліцією та які варто було б впроваджувати. Дільнична офіцерка поліції Аліна Дукіна розпочала свою розповідь з того, що стати поліцейською вона вирішила, ще навчаючись у школі, і прикладом для неї став її дядько - Сергій Дукін, який працював у кримінальному розшуку та на інших посадах у місцевому відділі внутрішніх справ. Дільнична офіцерка поліції розповіла про труднощі в роботі поліцейських в умовах воєнного стану, поділилась планами щодо безпекових заходів в громаді та закликала жителів населеного пункту до співпраці.

Спеціалістка місцевого старостату Тетяна Христофор зазначила, що такий формат спілкування з представниками поліції їй дуже імпонує та дає можливість з різних сторін подивитись на ті проблеми з безпекою, які є в громаді.

 

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України.

 

Проєкт «Розбудова Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари в умовах війни/післявоєнного відновлення» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».