Усі депутати Ізмаїльської міської ради отримали «двійки» за перший рік роботи
У п'ятницю, 24 лютого, в Ізмаїлі Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» презентувала результати «Атестації» депутатів Ізмаїльської міської ради - комплексного персонального оцінювання результатів діяльності місцевих депутатів протягом першого року повноважень.
Персональне оцінювання кожного депутата Ізмаїльської міської ради відбувалося за заздалегідь визначеним набором критеріїв, що дозволяють об'єктивно і максимально широко оцінити роботу місцевих депутатів.
Як повідомила представник організації в м. Ізмаїл Світлана Гудь, діяльність всіх 36 депутатів міськради оцінена в 2 бали, а це означає, що перший свій рік роботи депутати Ізмаїльської міської ради VII скликання не виконували свої обов'язки належним чином.
Так, на сайті міської ради Ізмаїла, не дивлячись на те, що опублікований список депутатів із зазначенням партійної приналежності і офіційних помічників-консультантів, графіку і місця прийому, відсутні: фотографія, біографічні відомості депутата, включаючи досвід роботи, сімейний стан, інформацію про наявність або відсутність судимості.
Реальність проведення прийому підтвердили лише 22 депутати з 36, а це: Назім Агаєв, Роман Білицький, Віталій Бєлов, Наталія Бойко, Олексій Власов, Ігор Дехтярев, Олександр Іванов, Наталія Кесіора, Георгій Кінев, Ігор Коваль, Геннадій Кошевий, Сергій Кожемякін, Сніжана Кравцуненко, Лариса Курис, Сергій Лапшин, Андрій Литвин, Сергій Лузанов, Ігор Скоробреха, Ольга Фролова, Анатолій Фуфаєв, Сергій Чмига, Станіслав Чимбер, Андрій Єрохін.
При цьому, не змогли підтвердити ведення прийому 9 депутатів міськради, які, згідно із заявленим графіком, проводять прийом виборців в «кімнаті депутата» в Ізмаїльській міській раді: Олексій Антоненко, Олександр Мірошниченко, Юрій Пономаренко («Опозиційний блок»), а також представники "БПП «Солідарність» - Олег Афанасієвский, Віталій Козак, Сергій Літинський, В'ячеслав Макаров, Віктор Павленко, Сергій Усов. Також не вдалося застати в прийомні години і ряд депутатів, які проводять прийом на своєму робочому місці: Івана Гайдая ("БПП «Солідарність»), Івана Стоянова (БПП), Сергія Проданова (БПП). Ще один депутат - Андрій Поляков («Опозиційний блок») за заявленою адресою прийом не веде.
«Якщо ж говорити про роботу депутатів, частиною якої також є відвідування пленарних засідань міської ради, відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», то протягом першого року депутати Ізмаїльської міськради (більшість) відвідували пленарні засідання справно. За винятком Андрія Єрохіна, який пропустив 60% засідань (з 5 засідань з моменту отримання свого депутатського статусу депутат був присутній тільки на трьох)», - повідомила Світлана Гудь.
Всі 100% засідань відвідали всього 5 депутатів, з них 3 депутати від партії "Блок Петра Порошенка «Солідарність»: Лариса Курис, Андрій Литвин, Сергій Проданов, і двоє депутатів «Опозиційного блоку» - Андрій Поляков, Юрій Пономаренко.
100% засідань постійних депутатських комісій за рік відвідали 8 депутатів: Роман Білицький, Олег Афанасьевский, Лариса Курис, Сергій Лапшин, Сергій Лузанов, Сергій Проданов, Ігор Дехтярев, Андрій Поляков.
ІНФОГРАФІКА: облКВУ
Однак були і прогульники: Сергій Літинський (50%) і Андрій Єрохін (45%) - представники партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
«А тим часом, пропуски половини засідань постійних комісій, також як і сесій, більше половини протягом року можуть послужити підставою для ініціювання процедури відкликання депутата», - резюмувала Світлана Гудь.
Найбільш зразковою виявилася комісія з питань інфраструктури та життєзабезпечення міста, так як склад цієї комісії був найвідповідальнішим у відвідуванні своїх засідань.
А ось активності в спілкуванні зі своїми виборцями і вирішенні їхніх питань за рік роботи депутати практично не виявляли. Про що говорить ігнорування використання такого інструменту в роботі, як депутатський запит. Не дуже активно депутати використовували і механізм депутатських звернень, хоча були й винятки. Так, за рік роботи лідером у напрямку звернень став Віктор Павленко, він направив до міської ради 9 звернень. Віталій Козак і Андрій Литвин направили до міськради по 2 звернення. По одному зверненню направили Георгій Кінева, Назим Агаєв, Сергій Усов і Іван Стоянов. Всі перераховані вище депутати - представники партії «Блоку Петра Порошенка"" Солідарність"». Єдиним депутатом від «Опозиційного блоку», яка тричі направляла звернення до міськради, була Сніжана Кравцуненко.
Гірша ситуація зі звітами депутатів перед виборцями. Так, Закон України «Про статус депутатів місцевих рад», а точніше ст.16 говорить про те, що терміни звітності не залежать від рішення окремого депутата, оскільки орієнтовні терміни проведення таких звітів перед виборцями встановлюються місцевою радою. Однак, в цьому році Ізмаїльська міська рада терміни по звітності депутатів своєчасно не встановила, для порівняння в попередній каденції щорічно затверджувалися терміни звіту до 25 жовтня. У цьому ж році депутати протокольно прийняли рішення на сесії в кінці листопада про те, що свої звіти депутати проведуть в першому кварталі 2017 року. А тому, по завершенню 2016 року депутати свої звіти не надали ні перед виборцями публічно, ні через доступні ЗМІ. У тому числі не з'явилися вони і на офіційному сайті міста, де є для цього окрема рубрика «Звіти депутатів».
Що стосується добровільного оприлюднення своїх декларацій, то на офіційному сайті міської ради Ізмаїла опубліковані декларації тільки тих депутатів, які згідно із законодавством України, а також в силу займаних посад, були зобов'язані подати для публікації декларацію, а це: Ольга Фролова - начальник Управління економіки, Сергій Чмига - секретар Ізмаїльської міської ради, Сергій Лузанов - начальник Управління культури, Наталя Кесіора - начальник Ізмаїльського фонду комунального майна. Решта ж депутатів свої декларації в Ізмаїльську міську раду не надавали, а також не опублікували їх ні на офіційному сайті міста, ні на інших можливих ресурсах для своїх виборців.
«А тим часом добровільна подача депутатами декларації про майно, доходи та зобов'язання фінансового характеру може свідчити про відкритість ради, а також про прихильність депутатів принципам доброго врядування», - повідомила представник КВУ.
Одним з компонентів моніторингу є також оцінювання кожного депутата на предмет несумлінного голосування, а точніше, голосування за своїх колег в їх відсутності. Депутати міської ради Ізмаїла в даному випадку законодавство не порушують і фактів такого порушення не зафіксовано, це ж стосується і оголошення про наявність конфлікту інтересів у депутата під час прийняття того чи іншого рішення під час сесії.
Ознайомитися з повною версією звіту можна ТУТ.
Проект «Атестація депутатів місцевих рад. Одеська область », що здійснюється ООО ВГО КВУ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», спрямований на удосконалення діяльності новообраних депутатів 8 місцевих рад Одеської області за допомогою проведення персональної оцінки діяльності місцевих депутатів України щодо відповідності їх діяльності параметрам відкритості, прозорості, підзвітності та добропорядності протягом першого року повноважень, а також на підвищення обізнаності виборців про діяльність їх місцевих депутатів.