В Одесі обговорили проблеми, що стоять перед політичними партіями напередодні виборів

30 October, 22:05

30 жовтня в Одесі відбулася публічна дискусія на тему «Політичні партії перед стартом виборчої кампанії». Захід був присвячений презентації результатів аналізу активності парламентських партій в Одеській області. Учасники дискусії обговорили основні виклики та проблеми, що стоять перед політичними партіями напередодні президентських та парламентських виборів, механізми та кращі практики взаємодії партійних осередків із виборцями, звітування та відкритості партій

Так, за результатами місцевих виборів найбільшу кількість мандатів в Одеській міській і обласній радах отримали Блок Петра Порошенка «Солідарність» (36) і Опозиційний блок (35). У ВО «Батьківщина» 11 депутатів, Об’єднання «Самопоміч» - 5.

У районних радах та радах міст обласного значення лідерами за кількістю представників також є Блок Петра Порошенка «Солідарність» (229) і Опозиційний блок (224). Народний Фронт не висував окремі партійні списки на місцевих виборах 2015 року: його представники йшли в складі Блоку Петра Порошенка Солідарність.

В Одеських міській та обласній радах керівні посади серед представників парламентських партій обіймають депутати Блоку Петра Порошенка «Солідарність» (2) і ВО Батьківщина (1). Найбільшу кількість керівних посад районних рад та рад міст обласного значення обіймають теж представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність» - 20 керівних посад. Майже однакову кількість керівних посад у відповідних радах мають ВО «Батьківщина» і Опозиційний блок (9).

За результатами перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах Одеської області найбільшу кількість представницьких мандатів отримали кандидати-самовисуванці. А серед парламентських партій найбільше представників отримала партія ВО Батьківщина (103). Майже вдвічі менше своїх представників у громадах мають Опозиційний блок (60) і Блок Петра Порошенка «Солідарність» (57).

Найбільш активними в інформаційниму просторі є Блок Петра Порошенка «Солідарність», Опозиційний блок, ВО Батьківщина та Об’єднання «Самопоміч». В ЗМІ також найбільше представлені представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність», Опозиційного блоку, ВО Батьківщина і Об’єднання «Самопоміч». Всі партії, окрім Радикальної партії Олега Ляшка, розповсюджують партійні газети в Одеській області. Народний Фронт, Радикальна партія Олега Ляшка і Об’єднання «Самопоміч» не використовують зовнішню рекламу.

Окремі веб-сайти мають місцеві організації партій Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО Батьківщина та Об’єднання «Самопоміч». Для інформування про діяльність Опозиційного блоку в Одеській області використовується персональний веб-сайт народного депутата Миколи Скорика. Інформація про сайти місцевих організацій Народного Фронту та Радикальної партії Олега Ляшка відсутня.

Жодний веб-сайт місцевої організації партії не відповідає усім критеріям хороших практик. Так, жоден сайт не містить форуми, блоги, інформацію про кількість членів та розмір внесків. На всіх веб-сайтах місцевих організацій партій є інформація про керівництво та можливість онлайнзвернення. Можливість залишити коментарі під публікаціями наявна на сайті Опозиційного блоку. Інформація про історію партії має місце лише на сайтах ВО «Батьківщина» та Об’єднання «Самопоміч». Інформація про фінансову звітність є лише у Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Інформація про ідеологію партії – лише на сайті Об’єднання «Самопоміч». Контакти та адреси регіональних приймалень партій – є у Блоку Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина» і Об’єднання «Самопоміч».

ФБ-сторінки мають обласні організації партій Блок Петра Порошенка «Солідарність», Народний Фронт, Опозиційний блок, ВО Батьківщина та Об’єднання «Самопоміч». Інформація про ФБ-сторінку Радикальної партії Олега Ляшка відсутня.

Найбільш активними по публікаціям у соціальній мережі Facebook є ВО Батьківщина (620 публікацій), Опозиційний блок (611) і Об’єднання «Самопоміч» (436). Кількість публікацій на партійних сторінках щодо позиції партій щодо загальнонаціональних питань переважають кількість публікацій щодо проблем Одеської області.

У всіх районних центрах та містах обласного значення вдалося підтвердити роботу приймалень лише у ВО Батьківщина. Блок Петра Порошенка «Солідарність» не має приймалень у шести районних центрах області. У всіх інших населених пунктах роботу партійних приймалень підтверджено. Об’єднання «Самопоміч» має приймальні лише у 5 населених пунктах області. Роботу цих приймалень також вдалося підтвердити у повній мірі . Роботу семи приймалень Опозиційного блоку підтвердити не вдалося. У всіх інших районних центрах та містах обласного значення роботу приймалень підтверджено. У Народного Фронту вдалося підтвердити роботу лише у чотирьох районних центрах. Роботу жодної приймальні Радикальної партії Олега Ляшка в Одеській області не підтверджено

Зі звітом можна ознайомитися за посиланням

ФОТО

ВІДЕО

Захід відбувся в рамках проекту Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

У 2017 році у 13 областях України Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційнопросвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів для моніторингу відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі.