В Одесі обговорять впровадження принципів миротворчої журналістики

24 June, 14:59

26 червня 2019 року (середа), в м. Одесі, з 12.00 до 14.00, в приміщенні Impact Hub Odessa (вул. Грецька, 1А), 3 поверх, зал «Гельсінкі», відбудеться обговорення у форматі «круглого столу» на тему «Впровадження в Україні принципів миротворчої журналістики».

Метою проведення «круглого столу» є презентація, привернення уваги та обговорення проблем та можливостей впровадження в Україні миротворчої журналістики (журналістики, чутливої до конфліктів). До участі в заході запрошуються журналісти та редактори ЗМІ, викладачі факультетів журналістики, студенти-журналісти, експерти, науковці, представники громадського сектору.

Основними питаннями для обговорення стануть можливості української журналістики в миротворчому напрямку; практичні рекомендації для журналістів, як створювати миротворчий продукт; конкретні ініціативи в цій сфері, які доцільно впроваджувати в Україні; доцільність створення навчальних програм з миротворчої журналістики для вищих навчальних закладів та впровадження базових принципів в шкільній та неформальній освіті.

В ході «круглого столу», будуть представлені результати та досвід проведення тренінгів з миротворчої журналістики для студентів, які відбулись в червні місяці на базі Факультету журналістики НУ «Одеська юридична академія» та Public Media Academy. Окремо буде презентовано досвід впровадження навчально-практичної програми «Школа миротворчої журналістики», метою якої є зміцнення спроможності регіональних журналістів з невеликим досвідом професійної діяльності та блогерів подавати інформацію без використання «мови ворожнечі», натомість застосовуючи миротворчий підхід. Перший рівень програми зібрав 15 журналістів-початківців та блогерів з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей для участі в тренінгу. На наступному етапі, було відібрано на конкурсній основі п’ять локальних ініціатив, яким надано фінансову та експертну підтримку. В миротворчому ключі будуть висвітлені проблеми ромів, переселенців, а також конфлікти при створенні об’єднаних територіальних громад та булінгу в шкільному середовищі. Медійні ініціативи впроваджуватимуться протягом червня 2019 року в містах Одесі та Ізмаїлі, а також Татарбунарському та Лиманському районах. Додатково учасникам обговорення будуть представлені останні кейси практики Європейського суду з прав людини щодо «мови ворожнечі» та європейські активності щодо протидії та викоріненню «мови ворожнечі» в інтернеті, особливо в соціальних мережах.

Початок заходу о 12:00 (реєстрація з 11:30). До участі запрошуються всі зацікавлені учасники та ЗМІ.

Захід проходить в рамках ініціативи «Миротворчий підхід на противагу «мові ворожнечі» реалізується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України”, за фінансової підтримки Robert Bosсh Stiftung (RBSG) та Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund (BST), a Project of the German Marshall Fund of the United States.