В Одесі розповіли як депутати міської ради здійснюють прийом та звітують перед виборцями

18 December, 15:05
Атестація

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» в ході прес-конференції презентувала результати моніторингу здійснення прийому виборців та звітування перед виборцями депутатами Одеської міської ради.

«Атестація депутатів місцевих рад дозволяє спонукати депутатів покращувати показники своєї діяльності і це чітко демонструють результати нашого моніторингу» - заявив голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко.

З тезою Анатолія Бойка погодилась присутня на прес-конференції депутатка Одеської міської ради Лілія Леонідова, котра зазначила: «Неможливо оприлюднити всю необхідну виборцеві інформацію про свою діяльність, а «Атестація місцевих депутатів» допомагає в цьому. Саме з цим моніторингом я пов’язую постійне зростання кількості виборців під час прийому, адже вони більше дізнаються про депутатів».

По завершенню трьох років здійснення повноважень депутатами Одеської міської ради відносно не всіх депутатів оприлюднена інформація про депутатів (фото та біографічні відомості, що включають відомості про освіту, місце роботи, досвід роботи, сімейний стан та партійну приналежність) та інформація про здійснення прийому виборців (повнота та актуальність). «Якість наповнення інформації пов’язана з переходом з сайту міської ради на новий депутатський портал. Однак по завершенню трьох років роботи така ситуація все одно є неприпустимою» - зазначила керівник проектів Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анастасія Матвієнко.

Загалом більшість (61) депутатів Одеської міської ради здійснюють прийом виборців. Виключенням є Володимир Кірєєв, Олексій Кісловський та Олександр Александрочкін, здійснення прийому котрими підтвердити не вдалося. Однак мають місце й позитивні тенденції у здійсненні прийому виборців депутатами Одеської міської ради. За словами Анастасії Матвієнко, «збільшення кількості депутатів, які проводять прийом виборців чотири рази на місяць, а також у вихідні і позаробочі години свідчить про намагання депутатів надати більшій кількості виборців можливості відвідати прийом».

По завершенню третього року повноважень відсутня інформація щодо звітів 23 депутатів Одеської міської ради за підсумками 2017 року.

ПОВНИЙ ЗВІТ

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».