В Одесі відбулось обговорення проекту Виборчого кодексу України

23 July, 15:56
Politics

Сьогодні, 23 липня, в Одесі відбувся круглий стіл «Регіональні публічні обговорення проекту Виборчого кодексу України. Інформаційне забезпечення виборів та передвиборна агітація. Підготовка і проведення голосування та підрахунку голосів виборців».

Круглий стіл проведено в рамках серії регіональних заходів Офісу Ради Європи в Україні (Венеціанська комісія) у співпраці з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

Мета круглого столу полягає у обговоренні з регіональними експертами, цільовими групами та зацікавленими сторонами основних процедур, підходів та спірних питань, закладених у проекті виборчого кодексу України, а також, позицій, які були за-пропоновані народними депутатами України в якості поправок до проекту Виборчого кодексу. Висновки та рекомендації за результатами регіональних обговорень та про-позиції щодо врегулювання основних проблем та конфліктних моментів, закладених в проекті документу та поправках до нього будуть передані до Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України для подальшого розгляду при підготовці проекту Виборчого кодексу до другого читання.

Нагадаємо, що 7 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу № 3112-1, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на парламентських виборах, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Загалом до проекту Виборчого кодексу було подано рекордну кількість поправок - більше 4400. 28 лютого на засіданні Комітету Вер-ховної Ради з питань правової політики та правосуддя, депутати проголосували за ство-рення офіційної робочої групи з підготовки до розгляду в другому читанні проекту Виборчого кодексу України №3112-1. Станом на початок липня робоча група розглянула трохи більше 1000 поправок.

В дискусії взяли участь депутати та представники органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, політичних партій, громадських організацій, члени виборчих комісій, працівникі відділів державного реєстру виборців, журналісти.

Як відмітив голова Одеського КВУ Анатолій Бойко, обговорення виборчої реформи є дуже важливим кроком на шляху становлення демократії в Україні: "Я підтимую ініціативу Венеціанської комісії оскільки це дає можливість регіональним експертам також брати  участь в обговоренні дуже важливого документу, та зробити цей кодекс ще кращим". 

ФОТО КРУГЛОГО СТОЛУ

POLLS
Do transparently, in your opinion, the last local elections were held?
Yes
22% (16)
No
64% (47)
Just want to see vote results
14% (10)
Partners