Зустрічі з рідними полонених і навчання школярів: Громадський центр правосуддя надає інформаційну та навчальну підтримку жителям громад

27 September, 16:31

Правовий, інформаційний та навчальний супровід жителів громад відповідно до актуальних викликів війни і воєнного стану залишається одним з пріоритетів роботи Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари. В цьому напрямку Центр на системній основі співпрацює як з місцевими партнерами (бюро правничої допомоги, поліція, підрозділи міської ради), так і залучає урядові та міжнародні установи. Як інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборцв України", наприкінці вересня 2024 року в межах такої співпраці провели інформаційну зустріч з родинами, рідні яких зникли безвісти або потрапили у полон. Також на початку нового навчального року з учнями провели низку навчальних заходів з безпечного поводження та протидії домашньому насильству.

 

25 вересня 2024 року у медіацентрі Татарбунарської міської публічної бібліотеки пройшла інформаційна зустріч з родинами, рідні яких зникли безвісти або потрапили у полон. Захід пройшов за ініціативи Громадського центру правосуддя та спільно з Татарбунарським бюро правничої допомоги, Ізмаїльсько-Арцизьким відділом надання безоплатної правничої допомоги, Тузлівською громадою та відділенням поліції №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області. До зустрічі в онлайн-форматі долучились представники Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні. Як підкреслив начальник юридичного відділу Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Вадим Жепало, під час таких зустрічей надається не лише необхідна інформація та консультації родинам, але й роз’яснюються механізми збору документів, що запобігає проявам шахрайства в цій сфері.

Представник Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими навів приклад того, як засуджені, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі шляхом шахрайських дій «витягли» у матері військового, який наразі є безвісти зниклим, грошові кошти нібито для проведення операції її сину. Під час спілкування з учасниками зустрічі Вадим Жепало наголосив на тому, що відомство робимо все, щоб родину проінформувати, підкоригувати дії близьких. Насамперед це стосується налагодження роботи з військовою частиною, коли родина не може отримати сповіщення встановленої форми або оновити його в разі зміни статусу, не може отримати документи, які необхідні для соціальних гарантій чи грошового забезпечення.

Виступаючи перед учасниками заходу, представниця Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Валентина Соколова надала інформацію про діяльність організації щодо розвязання проблем українських полонених та осіб, які вважаються безвісти зниклими за особливих обставин. Під час сесії запитань-відповідей представники Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні прокоментували конкретні ситуації, у яких опинились рідні учасників зустрічі. Так, одне із запитань було від жінки, син якої знаходиться у російському полоні, хворіє та засуджений російською владою до двадцяти років. Вадим Жепало роз’яснив, які дії проводить українська сторона, аби вирішити питання визволення її сина та додати його до списків на обмін. Валентина Соколова пояснила покроковість дій української сторони та відсутність інформації щодо діяльності російської сторони.

Як зазначила представниця Татарбунарського бюро правничої допомоги Інга Дмитрієва, надалі такі зустрічі можуть більше акцентуватись на обговоренні конкретних проблем, з якими стикаються родини, чиї рідні зникли безвісти або потрапили у полон:

«Такі інформаційні зустрічі за участі представників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста дуже корисні як з погляду правового інформування, так і координації діяльності місцевих суб'єктів та емоційної підтримки родин», - відзначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко.

27 вересня 2024 року у співпраці з Татарбунарським бюро правничої допомоги та службою у справах дітей Татарбунарської міської ради Громадський центр правосуддя провів низку тренінгів для молоді з безпечного поводження та протидії домашньому насильству. Учасниками навчання стали учні Татарбунарського професійного технічного аграрного училища та Татарбунарського ліцею - всього понад 40 учнів. Зокрема, спеціалістка Татарбунарського бюро правничої допомоги Інга Дмитрієва та спеціалістка служби у справах дітей Марія Время розповіли учням про види домашнього насильства та про органи, до яких потрібно звертатися по допомогу. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко проінформував учнів про законодавство з питань протидії палінню. Питання відповідальності за протиправні дії висвітлила інспектор служби освітньої безпеки Аліса Маркович. Також з учнями обговорили покрокові алгоритми дій під час повітряної тривоги у школі, вдома, на вулиці та громадських закладах.

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України. Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».