Як учасникам АТО отримати земельні ділянки ?

3 September, 18:35

В ході надання безоплатної правової допомоги з земельних питань, що надається в північних районах Одещини, фахівцями Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та Котовським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, багато звернень було від учасників АТО стосовно порядку отримання земельних ділянок. 

Дійсно, чинним законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок. Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ, тощо).

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме, у таких розмірах:  для ведення садівництва — не більше 0,12 га;  для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га; для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

У разі, якщо військовослужбовець-учасник АТО обрав земельну ділянку сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, то йому потрібно звернутись до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області. Якщо ж земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту, потрібно звертатись до органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки.

Учасники АТО, які вирішили отримати землю на території будь-якої області України, можуть ознайомитися з переліком вільних ділянок на сайтах територіальних органів Держгеокадастру. Зокрема, про зарезервовані земельні ділянки для передачі у власність учасникам антитерористичної операції по окремих масивах/земельних ділянках Одеської області в розрізі сільських рад можна дізнатись на сайті Головного управління Держгеокадастру у Одеській області за посиланням http://odeska.land.gov.ua/info/detalna-informatsiia/ .

POLLS
Do transparently, in your opinion, the last local elections were held?
Yes
15% (6)
No
68% (27)
Just want to see vote results
18% (7)
Partners