українською in english

Безпека дітей на дорогах та співпраця з поліцейськими: у Татарбунарах на Одещині відбулася інформаційна сесія

25 вересня, 14:22

У місті Татарбунари на Одещині 21 вересня відбулася інформаційна сесія «Діяльність поліції із забезпечення публічного порядку, безпеки дорожнього руху та благоустрою», що була організована спільно Громадським центром правосуддя та відділенням поліції. Про це інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

Продовжуючи співпрацю у сфері громадської безпеки, Громадський центр правосуддя у м. Татарбунари та відділення поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції ГУ НП в Одеській області, з метою реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадського суспільства в Україні на 2021-2026 роки, організували у медіацентрі Татарбунарської бібліотеки інформаційну сесію для представників місцевої влади та громадських активістів.

Під час зустрічі поліцейські поінформували учасників та учасниць про результати поліцейської діяльності на території обслуговування відділення поліції, розглянули актуальні питання із визначення спільних пріоритетних напрямків роботи. Зокрема, йшлося про забезпечення публічної безпеки та безпеки дорожнього руху, питання благоустрою та підготовки до зимового періоду 2023-2024 років з огляду на можливі блекаути.

 

Окремо презентували досвід впровадження нового формату ініціативи «Поліцейський офіцер громади», головна мета якого - забезпечити кожну територіальну громаду окремим правоохоронцем, який не тільки працюватиме, а й проживатиме на ввіреній йому території, буде повноправним представником своєї громади, знатиме її проблеми і безперервно надаватиме населенню якісні поліцейські послуги. Поліцейський офіцер Татарбунарської громади забезпечений всім необхідним для виконання правоохоронних функцій. Він має офіс з устаткуванням та оргтехнікою, спорядження й транспортний засіб, що допомагає оперативно реагувати на виклики громадян. На допомогу поліцейського офіцера громади розраховують близько шести тисяч жителів міста Татарбунари.

 

Стосовно результатів роботи поліцейського офіцера громади, то за 2022 рік розкрито безпосередньо одне та за участю інших правоохоронців - 24 кримінальних правопорушення, відреаговано на 32 виклики по лінії «102», розглянуто 196 заяв і повідомлень від жителів громади, складено 46 протоколів відповідно до КУпаП.

За ініціативою поліцейського офіцера громади було припинено незаконну діяльність двох ігрових залів. Під час зустрічі учасники та учасниці відзначили важливість створення громадського формування в системі взаємозв’язку з місцевим населенням та безпекового проєкту в соціальній мережі viber «Чужі у місті», що надає можливість оперативно реагувати на надзвичайні події у громаді. Доброю практикою є також проведення таких заходів як «Пікнік з поліцейським», у форматі якого відбуваються пізнавальні бесіди з неповнолітніми дітьми.

 

Представники Громадського центру правосуддя презентували роботу груп «сусідської варти», які працюють не лише задля підвищення рівня безпеки в громаді, але й формування довіри до працівників поліції. Однією з переваг запровадження «сусідської варти» є те, що жителі вулиць налагоджують контакт не лише з поліцейськими, а й між собою. Важливо, що кожен самостійно й добровільно ухвалює рішення долучитись до «сусідської варти» та своїми діями не замінює роботи поліцейських. Тобто патрулювання, переслідування та затримання правопорушників – це обов’язок поліцейських, а «сусідська варта» допомагає зробити такі дії правоохоронців більш оперативними та ефективними.

Перші дві пілотні групи «сусідської варти» з’явились у місті у 2019 році. У листопаді 2022 року було підписано Протокол координації та співпраці груп «сусідської варти» в м. Татарбунари з органами безпеки та правопорядку в умовах воєнного стану. Протоколом узгоджено сфери співпраці, визначено відповідальних за координацію осіб та збільшено кількість груп «сусідської варти» до десяти (дві в місті та вісім у старостинських округах). Один з актуальних напрямків роботи груп «сусідської варти» - сприяння забезпеченню енергетичної безпеки, роботі системи оповіщення та упорядкування укриттів.

 

Під час дискусії керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зупинився на питанні стану безпеки дорожнього руху у місті. Він зазначив, що протягом тривалого часу питання щодо облаштування світлофорних комплексів на автодорозі Одеса-Рені, котра проходить через місто, не вирішується. Неодноразові звернення до керівництва Служби автомобільних доріг з цього питання не привели до позитивного результату. До Громадського центру правосуддя звертаються жителі міста, діти яких ходять до школи, і їхній шлях пролягає через автодорогу, тож часто часто пов’язано з ризиком для їхнього життя та здоров’я.

Депутат міської ради Євгеній Гажийський підкреслив, що настав час вирішити питання щодо будівництва підвищених пішохідних переходів та встановлення світлофорних комплексів. Учасники й учасниці інформаційної сесії вирішили звернутись до керівництва Служби автомобільних доріг та Управління патрульної поліції в Одеській області з проханням вирішити питання забезпечення безпеки дітей міста під час їх переходу з дому до школи й у зворотному напрямку та переходу через автодорогу Одеса-Рені по вулиці Василя Тура в місті Татарбунари.

 

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України.

Проєкт «Розбудова Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари в умовах війни/післявоєнного відновлення» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».