українською in english

Нашi проекти

Залучення громадян до управління містом

Ініціативу спрямовано на підвищення рівня залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні та збільшення поінформованості населення про практики та можливості залучення до процесу прийняття рішень в чотирьох містах-обласних центрах України: Одесі, Луцьку, Чернігові та Сєвєродонецьку.

В рамках проекту вимірюється поточний рівень та якість залучення громадян до вироблення політики чотирма муніципалітетами, виходять інформаційні матеріали про кращі світові практики залучення громадян до вироблення політики на міському рівні. За результатами оцінки Одеське КВУ разом з партнерам розпочне адвокаційну кампанію по підвищенню рівня залучення громадян до вироблення політики в чотирьох містах, основану на результат вимірювання поточного рівня залучення громадян в цільових містах.


"Атестація" депутатів місцевих рад


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатами місцевих рад. Одеське КВУ з 2015 року «атестує» місцевих депутатів Одеської області. З 2017 року до ініціативи організації також долучились партнери зі Львова, Рівного, Сум, Черкас, Дніпра, Херсона та Краматорська.


Індекс публічності

Індекс публічності – це практичний інструмент, що дозволяє всесторонньо оцінити та порівняти між собою рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципальних інституцій у їхній взаємодії з мешканцями. В цілому вимірювання Індексу публічності націлене на те, щоб зрозуміти, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітету, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування в цей процес. Результатом такого дослідження є рейтинг публічності муніципалітетів, а також окремих його суб’єктів: міських голів, виконавчих органів та депутатів місцевих рад.


За доброчесність посадовців та прозорість рішень в Одеській області

Проектом передбачається  моніторинг декларацій міських голів обласного центру та міст обласного значення Одеської області (загалом 7 міст) та голів всіх РДА (всього 26 осіб), перевірка випадків прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів зазначеними особами, діяльність по притягненню до відповідальності за порушення під час декларування, аналіз НПА місцевих рад міст обласного значення та РДА (регламенти рад та виконавчих комітетів, окремі положення за наявності) на предмет втілення норм запобігання корупції та подання рекомендацій по усуненню виявлених невідповідностей.


Моніторинг виконання передвиборчих програм

З 2006 року організація здійснює моніторинг виконання передвиборчих програм політичних партій, що мають своїх представників в Одеській, Ізмаїльській, Подільській, Білгород-Дністровській, Ренійській та Роздільнянській міських радах, а також в Одеській обласній раді. З 2012 року також здійснюється моніторинг виконання передвиборчих програм міських голів Одеси, Ізмаїла, Подільська, Білгорода-Дністровського, Рені та Роздільної. Моніторинг здійснюється з метою звернути увагу місцевих політиків і громадян на важливість цього елементу суспільно-політичних відносин, підвищити відповідальність політичних партій та міських голів перед виборцями за реалізацію локальної політики, задля сприяння впорядкуванню діяльності місцевих політичних партій і міських голів у напрямку реалізації стратегічних цілей і задач, а не одномоментних рішень, а також, в кінцевому рахунку, з метою переформатування суспільної дискусії під час передвиборчих кампаній в напрямку обговорення ідей, що містяться в передвиборчих програмах, замість обговорення особистостей.


Розвиток спроможності Маразліївської об'єднаної територіальної громади

Проект направлено на підвищення потенціалу представників місцевого самоврядування щодо управління новоствореною об’єднаною громадою у нових умовах, а також впровадження механізмів участі громадськості в управлінні  громади. В рамках проекту було організовано семінари з тематики ресурсного забезпечення громади та планування її розвитку. Окрім того реалізувалась інформаційно-просвітницька кампанія для мешканців громади з метою підвищення обізнаності щодо особливостей реформи, етапів та результатів об’єднання.

За результатами проекту Маразліївська громада – перша в області, що отримала довгострокову стратегію свого розвитку, програму соціально-економічного розвитку, а також низку консультацій та документів, необхідних новоствореній громаді. Також, в кожному випуску газети Ізбірком виходить вкладка, присвячена реформі та діє спеціальний розділ з новин на сайті www.izbirkom.org.ua.


ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
26% (21)
Нi
60% (49)
Я просто хочу побачити результат опитування
14% (11)
партнери