українською in english

Десять громад Півночі та Півдня України долучились до ініціативи «REPAIR Ukraine»

26 грудня, 16:46

Упродовж грудня експерти та експертки проєкту “Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні” провели ознайомчо-навчальні семінари у 10 громадах Миколаївської, Одеської та Чернігівської областей. Цей проєкт реалізується Partnership for Transparency Europe в партнерстві з громадською організацією «4U» та Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України" у партнерстві із ГО “Агенція міських ініціатив”, ГО “Агентство економічного розвитку” та Херсонською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” за фінансування Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung та Česká rozvojová agentura в рамках ініціативи «REPAIR Ukraine».  

Під час зустрічей у Бериславській, Високопільській, Кароліно-Бугазькій, Коблівській, Куяльницькій, Миколаївській, Михайло-Коцюбинській, Новобілоуській, Новобузькій та Очаківській територіальних громадах експерти й експертки провели навчання щодо стандартів та принципів відбудови та відновлення, презентували мету та етапи реалізації проєкту, долучалися до обговорення викликів, з якими стикаються громади під час відновлення,  обмінювалися думками щодо реалізації принципів, яким мають відповідати процеси планування, відновлення та відбудови в громадах. Попри серйозні виклики, які нині постають перед громадами через завдані війною втрати, представники місцевого самоврядування зауважували, що нині - особливо важливо проводити процедури відбудови прозоро, відкрито й у тісній співпраці з жителями:

“Ми розуміємо всі виклики, що стоять перед нами, і готові до них. Для нас важливо не лише досягти короткострокових результатів, але й створити фундамент для сталого розвитку, який зможе підтримувати громаду в довгостроковій перспективі. Ми прагнемо залучити всі доступні ресурси, інноваційні підходи та партнерства, щоб зробити нашу громаду більш успішною та конкурентоспроможною", - розповів директор КУ "Агенція місцевого розвитку” Коблівської сільської ради Сергій Федосєєв.

За словами проєктної менеджерки Куяльницької сільської ради Ангеліни Урсул, цей проєкт дозволить громадам не лише подолати поточні виклики із дотриманням стандартів прозорості  й підзвітності перед громадськістю, а й закласти основу для сталого розвитку в майбутньому.  

Про важливість аудиту документів з відновлення, які вже були розроблені в громаді, сказав Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров: за його словами, громада має план відновлення та програму комплексного розвитку, тож тепер важливо намагатися робити все, аби ці процеси відповідали базовим принципам доброго врядування, які практикуються у країнах-членах Європейського Союзу.

 

“Ми вважаємо, що залучення громадськості позитивно впливає на розвиток самої громади. Ми зараз намагаємося всебічно залучати громадськість в прийнятті рішень міської ради, виконкому, створили громадську раду, молодіжну раду”, - поділився досвідом роботи начальник прифронтової Бериславської міської військової адміністрації Олександр Алчієв.

Проєкт “Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні” передбачає зокрема пілотне дослідження процесів відбудови та відновлення у громадах, а також їхню відповідність базовим принципам доброго врядування СЄ. Його втілення має на меті сприяння громадам у посиленні прозорості, підзвітності та участі громадськості в процесі відновлення та надання відповідних рекомендацій.

Під час реалізації заходів проєкту експерти надаватимуть оперативний зворотний зв'язок представникам громади, що дасть можливість оперативно коригувати стратегію та плани відновлення. Рекомендації територіальним громадам, що будуть надані за результатами проєкту, покликані покращити процес відновлення, зробити його більш ефективним, а також забезпечити систематичний підхід до відбудови не лише фізичних об’єктів, а й до комплексного відновлення в громаді через налагодження процедур та ефективного управління ресурсами. 

Крім того, на основі пілотного дослідження будуть підготовлені рекомендації для державних органів влади та міжнародних організацій щодо актуальних викликів процесів відновлення в Україні й першочергових кроків для їхнього вирішення.

Результати проєкту стануть підґрунтям для розробки рекомендацій та стандартів, що можуть бути застосовані для масштабування та впровадження в інших громадах або регіонах країни з урахуванням специфічних умов та потреб.

Ініціатива «REPAIR Ukraine» (Recovery Participatory Accountable Integrity) — є комплексною ініціативою, спрямованою на сприяння підвищенню стандартів процесів відбудови та відновлення в Україні.

Проект «Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні» реалізується Partnership for Transparency Europe в партнерстві з громадською організацією «4U» та Одеською обласною організацією ВГО КВУ в рамках Ініціативи «REPAIR Ukraine» за фінансування Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) та Czech Development Cooperation.