українською in english

Експерти розповіли в Одесі про необхідність міняти виборче законодавство і про роль ЗМІ у висвітленні виборів

15 червня, 22:01

Сьогодні, 15 червня, в Одесі в ході форуму з питань розвитку та поглиблення співпраці між Радою Європи та Україною учасникам були представлені висновки і рекомендації міжнародної конференції «Медіа і вибори в Україні: старі і нові виклики».

Зі змістом документа присутніх ознайомив медіа-юрист Олександр Бурмагін. Він розповів про десять рекомендацій, вироблених в ході дискусії, спрямованих на приведення українських виборів до європейських стандартів, збільшення їх прозорості, підвищення свідомості виборців. Головними завданнями для авторів майбутніх законопроектів юрист назвав створення принципово нових правил проведення виборчих кампаній та виборів, створення єдиного регуляторного органу та підвищення відповідальності за порушення законодавства. Значна роль в підвищенні об'єктивності виборчого процесу в програмі відведена засобам масової інформації.

Про значення ЗМІ в ході виборів говорив і другий доповідач - Анатолій Бойко, голова Одеської обласної організації «Комітету виборців України». Він розповів про висновки, зроблені облКВУ в ході моніторингу більш ніж ста одеських новинних ресурсів. Анатолій Бойко зазначив, що організація постійно спрямовує зусилля на покращення знань одеських журналістів щодо виборчого законодавства, щоб вони могли донести до своєї аудиторії об'єктивну картину передвиборчої гонки і самих виборів. Серед іншого керівник одеського КВУ розповів про необхідність законодавчого регулювання правил ведення передвиборчої агітації в ЗМІ, спрямованих на надання рівних шансів всім учасникам виборів.

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
13% (3)
Нi
71% (17)
Я просто хочу побачити результат опитування
17% (4)
партнери