українською in english

Голова Одеського КВУ Анатолій Бойко: "Закриття декларацій ще на рік - хибне рішення"

5 вересня, 19:02
Верховна Рада України 5 вересня 2023 року відновила електронне декларування, але головна поправка про відкриття декларацій не набрала достатньо голосів.
Відновлення електронного декларування передбачає:
- подання декларацій не тільки за поточний рік, а також за 2021, 2022;
- відновлення спецперевірок;
- військові, які беруть участь у бойових діях, подаватимуть декларації через 90 днів для подання електронної декларації після закінчення бойових дій або демобілізації.
Однак правка про відкриття декларацій не набрала голосів. Якщо президент Володимир Зеленський підпише цей закон, інформація про статки посадовців буде непублічною ще принаймні рік.
"Закриття декларацій посадовців та депутатів ще на рік - дуже хибне, помилкове і небезпечне рішення. Воно може бути сприйняте суспільством та нашими західними партнерами як свідчення того, що влада хоче приховати незаконно набуті під час війни статки. Це додатково підірве довіру та точно не працюватиме на Перемогу. Президент має негайно втрутитись і змусити депутатів з його політичної сили, які складають більшість у парламенті, вчинити гідно, переголосувати та відкрити реєстр декларацій вже, а не за рік", - заявив голова Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" Анатолій Бойко.