українською in english

Громадський центр правосуддя підтримав щорічну акцію «16 днів проти насильства»

16 грудня, 15:50

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари щорічно долучається до проведення міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Протягом  25 листопада - 10 грудня 2024 року представники Громадського центру правосуддя спільно з партнерськими організаціями провели низку навчальних та просвітницьких заходів для привернення уваги до запобігання та протидії домашньому насильству й торгівлі людьми, а також активізації діяльності та співпраці державних установ і громадських організацій у цій сфері. Під час обговорень, які пройшли в колі державних і недержавних організацій, відзначено вплив чинника війни на загострення проблем з гендерним насильством та необхідність міжсекторної співпраці в громадах.

 

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей та жінок. Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства» починається 25 листопада (у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок) і закінчується 10 грудня (Міжнародним днем прав людини). Часові рамки кампанії були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини та наголосити, що насильство є порушенням прав людини.

У 2024 році, Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари традиційно підтримав таку міжнародну акцію. Протягом 25 листопада - 10 грудня, фахівці Громадського центру правосуддя спільно з представниками органів поліції, пробації, державної правової допомоги та органів місцевого самоврядування провели низку просвітницьких та навчальних заходів, а також експертне обговорення. Також під час вуличних акцій правники пояснювали жителям громади, як захиститися від домашнього насильства, які спеціальні заходи можуть застосовуватись до кривдника та де можна отримати допомогу.

 

25 листопада 2024 року у медіацентрі Татарбунарської міської публічної бібліотеки пройшла зустріч правників Громадського центру правосуддя з представниками відділу культури Татарбунарської міської ради. Окрім обговорення проблем гендерно зумовленого насильства в умовах війни, було узгоджено спільні інформаційні заходи з різних аспектів прав людини як протягом акції «16 днів проти насильства», так і в цілому на наступний рік.

Також цього дня на базі Громадського центру правосуддя пройшли координаційні двосторонні зустрічі з партнерськими організаціями. Зокрема, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зустрівся з інспекторкою служби освітньої безпеки Білгород-Дністровського РВП Алісою Маркович. Під час зустрічі обговорили план дій з проведення всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», тематику зустрічей та спільних заходів з питань протидії насильству у підлітковому середовищі.

28 листопада 2024 року в рамках акції «16 днів проти насильства», в м. Татарбунари відбувся круглий стіл з проблематики домашнього насильства в умовах повномасштабного вторгнення. Участь в обговоренні прийняли представники Громадського центру правосуддя, відділу культури Татарбунарської міської ради, бібліотекарі, фахівці служби у справах дітей, поліцейські офіцери громади. Під час заходу було акцентовано увагу на посиленні проблематики домашнього насильства в умовах війни. Зокрема, згідно з даними відділу протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора, з початку поточного року в Україні відкрили 8185 кримінальних проваджень, пов’язаних із домашнім насильством, що на 80% більше ніж торік.

Присутні на обговоренні представники поліції також підтвердили, що проблеми цього виду насильства під час війни значно зросли, і багато таких проявів є у родинах військовослужбовців, які прибули після воєнних дій і списані у запас. Керівник Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари Леонід Семененко в цьому контексті підкреслив необхідність належної організації психологічної реабілітації військових. Також правоохоронці мають взаємодіяти із державними та комунальними спеціалізованими службами підтримки, а також громадськими організаціями для надання комплексної допомоги постраждалим - правової, психосоціальної та медичної, а також отримання тимчасового притулку.

 

Для учнів 10 класів місцевого ліцею, 28 листопада 2024 року Громадський центр правосуддя спільно з поліцейськими провели навчальний захід з тематики протидії насильству над особою та права на необхідну оборону. «Тема зустрічі для дітей була цікавою, особливо щодо питань необхідної оборони», - зазначила інспекторка служби освітньої  безпеки Білгород-Дністровського РВП Аліса Маркевич. Ще один навчальний захід пройшов 4 грудня 2024 року для студентів ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище». Під час цієї зустрічі, розглянуто питання щодо протидії домашньому насильству та запобігання проявам злочинності у молодіжному середовищі.

10 грудня 2024 року у медіацентрі Татарбунарської міської публічної бібліотеки пройшла інформаційна зустріч з громадськістю міста з нагоди Міжнародного дня прав людини, заснованого Генеральною асамблеєю ООН. Саме цього дня, у 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини. Представники Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари нагадали основні положення Загальної декларації прав людини та наголосили про важливості міжнародних інструментів правосуддя щодо міжнародних злочинів, які вчиняє рф. Тетяна Стоянова, бібліотекарка та громадська радниця, зазначила що міжнародна спільнота має захистити ті народи, які потерпають від агресивних дій своїх сусідів на кшталт російської федерації, яка асоціює себе із країною-засновницею ООН та входить до складу Ради безпеки цієї організації.

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України. Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».