Громадський центр правосуддя підтримує вразливі групи правовою та соціально-психологічною допомогою
Представники Громадського центру правосуддя продовжують надавати постійну безоплатну правову та соціально-психологічну допомогу клієнтам органів пробації та обласного центру матері та дитини. Черговий такий виїзд керівника Громадського центру правосуддя Леоніда Семененка та медіаторки Світлани Гудь відбувся 5 та 9 жовтня 2020 року. Також для покращення спроможностей персоналу цих організацій застосовувати інклюзивний підхід було проведено тренінг з ефективних комунікацій та уникнення професійного вигорання.
Так, 5 жовтня медіаторкою Громадського центру правосуддя Світланою Гудь було проведено практичний тренінг для клієнтів сектору пробації в м. Татарбунари щодо формування довірливих відносин в родині та посилення сімейних цінностей. Молодим хлопцям та дівчатам було запропоновано пройти ряд проєктивних методик. Вони допомагають задуматись над власними життєвими цінностями, проговорити їх в колі та визначити, чого бракує і якими вони б хотіли бачити в майбутньому свої сімейні відносини.
Того ж дня для працівників обласного центру матері та дитини, який працює в селі Струмок на базі благодійного фонду «Еммануїл», було проведено практичний семінар з ефективних комунікацій та профілактики професійного вигорання. Для учасників Громадський центр правосуддя підготував програму, яка направлена на виявлення факторів, що негативно впливають на результативність роботи. В групових вправах учасники обговорювали важливість позитивного мислення в роботі. Також тренінг був наповнений іншими практичними вправами, іграми та обговореннями важливих складових здорової атмосфери в колективі. Учасники ділились думками щодо чинників, що негативно впливають на виконання роботи та будували ідеальний робочий день. В роботі взяли участь всі працівники Центру матері та дитини спільно з керівництвом. Це дуже важливо, оскільки такі форми взаємодії дають змогу проговорити проблемні моменти роботи, посилити довіру в колективі та сприяють згуртованості.
«Такі зустрічі нам дуже необхідні, все пройшло на одному диханні. Сьогодні ми більше дізнались один про одного, хоча здавалась, що все знаємо. Сьогодні кожен з нас розкрився по-новому і ми змогли проговорити багато робочих проблем, які часто не помічаємо і не обговорюємо в буденному житті, але які накопичуються» – поділилася враженнями одна з учасниць. «Така спільна робота дає відчути, що ти працюєш в команді, в якої є спільна мета. Даний тренінг є першим та в подальшому такі тренінги заплановано продовжити як цикл, що допоможе бути ефективним в роботі, в тому числі враховуючі осінні депресивні настрої».
Також продовжилась індивідуальна робота з клієнтками Центру матері та дитини, що постраждали від насилля в родині. Зокрема, провели початкову правову та психологічну консультацію з молодою дівчиною, яка потрапила до Центру матері та дитини місяць тому. Дівчина опинилась в центрі, ставши жертвою насилля зі сторони свого співмешканця. Вона має сина від нього, а також наразі вагітна. На жаль, це вже не перший випадок здійснення насилля над дівчиною. За її словами, такі напади відбувались систематично, а тому було прийнято рішення про звернення за допомогою. В Центрі матері та дитини відносини в дівчини також досить складні, виникають суперечки з іншими дівчатами та колективом центру. До життя в колективі дівчина не звикла, тому формувати відносини з жіночим колективом досить важко. Наразі дівчина адаптується до нових тимчасових умов життя і звернулась за допомогу до правника та психолога. Надалі ця дівчина буде забезпечена безоплатною психологічною та правовою допомогою з боку фахівців Громадського центру правосуддя.
Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».