українською in english

Громадський центр правосуддя провів черговий виїзд з надання правової допомоги сільським жителям

25 жовтня, 08:34

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари 22 жовтня 2024 року провів черговий виїзд з надання безоплатної правової допомоги сільським жителям. Цього разу виїзд відбувся до Тузлівської громади Білгород-Дністровського району у співпраці з головою громади Людмилою Покровщук. Індивідуальні правові консультації у приміщенні сільського будинку надавали керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та адвокат Олександр Ковпак. Додатково для жителів громади провели групову інформаційну сесію з безпекових питань, зокрема щодо правил поведінки після отримання сигналу «повітряної тривоги» та алгоритму дій під час землетрусу.

 

Під час прийому Леонід Семененко нагадав, що такі заходи скеровані перш за все на те, аби громадяни мали можливість отримати кваліфіковану безоплатну правову допомогу, заощадивши при цьому як час, так і кошти, адже для того, щоб дістатися до Татарбунар, потрібно витрати більше 200 грн, не враховуючи час і стан дороги. Тому для Громадського центру правосуддя виїзні прийоми з надання безоплатної правової допомоги залишаються серед пріоритетів у діяльності.

Жителів громади, які прийшли на консультацію, цікавили питання земельних відносин, можливості отримання відстрочки від мобілізації, позбавлення батьківських прав особи, яка знаходиться за межами України. Традиційно багато питань від сільських жителів було щодо земельних питань. Так, адвокат Олександр Ковпак, відповідаючи на запитання пані Людмили, поінформував про те, що законом передбачена можливість поновлення (пролонгації) договору оренди землі, а статтею 1261 Земельного кодексу України – порядок такого поновлення. Якщо договір містить умову про його поновлення після закінчення строку, на який його укладено, цей договір поновлюється на такий самий строк і на таких самих умовах.

 

Часто правникам ставляться і питання сімейних правовідносин. Так, пані Валентину цікавило питання позбавлення батьківських прав особи, яка сплачує аліменти, але не має можливості брати участь у вихованні дитини, оскільки знаходиться поза межами України. Правники розяснили жінці виключні підстави для позбавлення батьківства.

Останнім часом збільшилась кількість запитів до Громадського центру правосуддя щодо різних аспектів мобілізації. Не став винятком і виїзний прийом у Тузлівській громаді. Зокрема, від пані Христини надійшло звернення щодо процедури бронювання. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зазначив, що бронювання - це процедура, яка дозволяє підприємствам отримати відстрочку для працівників певних категорій. Також правник розяснив обсяги та умови бронювання, обмеження для бронювання, які документи і у якому порядку необхідно подавати.

Для жителів громади також провели інформаційну сесію з безпекових питань, зокрема щодо правил поведінки після отримання сигналу «повітряної тривоги» та алгоритму дій під час землетрусу. Враховуючи особистий досвід учасників інформаційної сесії, розглянули окремо алгоритм дій у разі звучання сирен (сигналу оголошення повітряної тривоги) на вулиці, вдома та у публічних приміщеннях. Правники розповіли про можливість встановити на смартфон відповідні застосунки, які інформують про небезпеку обстрілів, та показали, як вони працюють. Враховуючи збільшення випадків сейсмічної небезпеки в регіоні, поговорили також і про дії громадян під час та після землетрусу. 

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України. Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».