українською in english

Громадський центр правосуддя спільно з партнерами провів черговий виїзд до Саратської громади Одеської області

14 листопада, 15:26

Правники Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари Одеської області спільно з представниками Саратського бюро правничої допомоги провели 10 листопада 2023 року черговий виїзд до Саратської громади. Як інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України", в селі Михайлівка жителям громади надали безоплатні правові консультації та провели інформаційну сесію з представниками старостату щодо забезпечення безпеки в умовах війни та воєнного стану.

Правові консультації жителям громади надавали спільно керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та спеціалістка Саратського бюро правничої допомоги Наталія Шевченко. Зокрема, за правовою порадою звернулась мешканка села Михайлівка Марина. Жінку цікавило питання оформлення земельної ділянки під житловими будинком, який вона придбала у односельчанки, котра зараз проживає за кордоном. Під час оформлення правовстановлюючих документів виявилась відсутність будь-якого документу щодо права власності на присадибну земельну ділянку. Аби визначитись з власником цієї земельної ділянки, правники порадили клієнтці звернутися до відповідного підрозділу земельних ресурсів та вже потім планувати подальші дії.

Питання земельних правовідносин цікавило також жительку Саратської громади Тетяну, яка розповіла про відмову в оформленні правовстановлюючих документів на право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Землевпорядна організація, з якою вона уклала договір на виготовлення проєкту відводу, протягом двох років затягує виготовлення такої документації. Правники підготували офіційного листа та сформулювали претензії до керівництва землевпорядної організації щодо врегулювання проблеми з виготовленням проєкт відводу. У разі відсутності реакції або відмови у виконанні договірних зобов’язань, жінка зможе отримати допомогу від Громадського центру правосуддя щодо звернення до суду.

 

Більшість звернень від жителів села Михайлівка була пов’язана з земельними питаннями. Окрім індивідуальних проблем, правники зіштовхнулися з ситуацією порушення прав сільських жителів щодо оформлення документів на земельні ділянки. Зокрема для більшої частини жітелів села актуальною проблемою залишаються розбіжності між даними з державних актів на землю з кадастровою інформацією. Цією стратегічною для громади справою надалі займуться представники Громадського центру правосуддя. Вже зараз проводяться відповідні консультації з представниками Держгеокадастру.

Інші звернення жителів села Михайлівки стосувалися порядку сплати орендної плати місцевими орендарями, виплати аліментів та досудового вирішення питання щодо розлучення подружжя. Були запити на правову допомогу щодо покрокового порядку дій з перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру, а також утримання дітьми осіб похилого віку, яку мають особливі потреби. Як зазначила староста села Михайлівка Тетяна Максименко, виїзні прийоми та правова підтримка місцевого самоврядування дуже важливі для громади та її жителів.

Після проведення прийому з надання правових консультацій представники Громадського центру правосуддя та Саратського бюро правничої допомоги завітали до місцевої спеціальної школи. Директорка навчального закладу Олена Унгурян розповіла про роботу, яку проводить педагогічний колектив зі своїми вихованцями, показала роботи талановитих дітей та їхніх педагогів. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко розповів про досвід правопросвітницької роботи Центру та запропонував співпрацю з питань правового виховання учнів навчального закладу. Для колективу школи та учнів були передані інформаційні матеріали з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству, а також комікси з питань поводження дітей під час воєнного стану.

 

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України.

Проєкт «Розбудова Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари в умовах війни/післявоєнного відновлення» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».