українською in english

Місцева влада та жителі Білгород-Дністровської громади на Одещині навчались розвивати безбар’єрне середовище

28 жовтня, 08:02

Представники громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в м. Одесі, яка працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», 24 жовтня 2024 року провели в м. Білгород-Дністровський тренінг щодо впровадження безбар’єрного середовища у місцевій політиці. Тренінг відбувся у співпраці зі спеціалістами департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Білгород-Дністровської міської ради та представниками міського центру громадянських прав. Додатково для учасників/ць тренінгу юрист приймальні Артем Таукач надав індивідуальні безоплатні правові консультації.

 

Тренінг пройшов у Білгород-Дністровському міському центрі громадянських прав. Під час першої панелі учасники/ці дізнались про підходи до створення безбар’єрного простору в Україні, визначені Національною стратегією, яка затверджена Кабінетом Міністрів України. Далі розглянули основні сфери впровадження безбар’єрного середовища, визначені законодавством Європейського Союзу, та окреслили роль органів місцевого самоврядування у створенні безбар’єрного простору у своїх громадах. Розглядаючи практичні кейси, учасники/ці навчання погодились, що відсутність безбар’єрного середовища не лише створює проблеми для маломобільних груп людей, але і призводить до загального погіршення добробуту жителів громади. Створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими – один із пріоритетів людиноорієнтованої політики.

 

Наступна частина тренінгу торкалась обговорення кращих міжнародних та національних практик створення безбар’єрного простору. Зокрема, було презентовано досвід Німеччини, Польщі та Нідерландів, а також певні здобутки українських громад. Для учасників/ць навчання стало новиною, що у деяких містах України створена адміністративна посада - радник міського голови з питань безбар’єрності. Ця людина і є відповідальною за впровадження безбар’єрного простору у своїй громаді відповідно до визначених законодавством стандартів. На останній панелі тренінгу учасники визначали, наскільки їхня громада є безбар’єрною.

«Я переїхала до Білгорода-Дністровського з Одеси, так склалися життєві обставини, але мене вразило у місті те, що куди б ти не пішов: у магазин, аптеку, кафе – усюди є пандуси, що є дуже зручним для людей з інвалідністю та батьків з маленькими дітками у візочках», - зазначила учасниця тренінгу пані Олена.

 

«Ми розуміємо, що зони росту у нас є, наприклад потрібна закупівля громадського електротранспорту, облаштованого з урахуванням потреб маломобільних груп. Місцева влада робить усе від них можливе, але місцевого бюджету наразі не вистачає – такий транспорт є дуже дорогим», - висловила свою думку представниця місцевої влади пані Наталя і висловила надію на підтримку впровадження подібних ініціатив з боку міжнародних партнерів.

В цілому учасники/ці визначили, що місто є зручним для проживання усіх верств населення, але є й зони росту в цьому напрямку.

«Створення безбар’єрного простору – це не є завданням суто держави або органів місцевого самоврядування, такі стандарти необхідно просувати усім громадянам з активною позицією. Нам тут жити і у наших же інтересах сприяти створенню комфортних умов для усіх і кожного», - рефлексували учасники/ці тренінгу. 

Окрім тренінгу з розбудови безбарєрного середовища в громаді, консультантка Міського центру громадянських прав Лариса Глушик ознайомила учасників/ць навчання з порядком дій у надзвичайних та екстремальних ситуаціях. По завершенню навчання учасники/ці змогли отримати від юриста громадської приймальні УГСПЛ в м. Одесі Артема Таукача безоплатні правові консультації. Враховуючи значну кількість ВПО у громаді, найбільша кількість запитань стосувалася змін у законодавстві щодо виплат ВПО та порядку отримання такої допомоги. Також традиційно великий блок питань був присвячений пенсійному забезпеченню, зокрема призначенню та перерахунку пенсій.

 

Для отримання правової допомоги та інших послуг Громадської приймальні УГСПЛ в м. Одесі звертайтесь:

- телефоном або в месенджерах viber/whatsApp/telegram: +380951794975

- електронною поштою: odesakvu@cvu.od.ua

- через сторінку в Facebook: https://www.facebook.com/CVUOdesa

                                 

Публікація підготовлена Громадською приймальнею Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Одесі.

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) у м. Одесі працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Цей Проєкт став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу через Проєкт Відновлення та відповідальність через права людини (ПравоЗахист)