українською in english

На Одещині пройде третій фестиваль ретро-авто «Татарбунари-ретро», присвячений безпеці на дорогах

5 серпня, 10:26

Громадський центр правосуддя спільно з Татарбунарською міською радою, поліцейськими та рятувальниками 28 серпня 2021 року проведуть у місті Татарбунари вже третій фестиваль ретро-авто «Татарбунари-ретро». Окрім параду понад 30 ретро-автомобілів та ретро-мотоциклів на заході можна буде побачити спецтранспорт органів поліції та державної служби з надзвичайних ситуацій та поспілкуватись з поліцейськими та рятувальниками. Учасники фестивалю зможуть оглянути ретро-авто та зробити фото, а також отримати інформацію та консультації з безпеки руху та поводження на дорогах. Для дітей буде обладнано спеціальну локацію, де можна буде поспілкуватись с поліцейськими, отримати світловідбивачі на одяг та речі, приміряти спеціальне обладнання.

З метою привернення уваги до проблем безпеки руху та поширення інформації про роботу поліцейських та рятувальників 28 серпня 2021 року в місті Татарбунари проведуть щорічний фестиваль ретро-авто. Цього року фестиваль відбудеться вже втретє та пройде в рамках святкування дня міста Татарбунари. Для фестивалю буде організована основна локація на центральній площі міста навпроти Палацу культури (з 09:30 до 12:30), з дотриманням усіх правил безпеки. Протягом цього часу усі бажаючі зможуть побачити та сфотографуватися з ретро-авто, ретро-мотоциклами та навіть ретро-велосипедами, познайомитися з історією техніки та життям його власників, за домовленістю навіть провести тест-драйв.

Також можна буде побачити автомобілі поліцейських та рятувальників, подивитись їх оснащення, дізнатись про особливості роботи спеціальної техніки та поспілкуватись з правоохоронцями та рятувальниками. Представники Громадського центру правосуддя та Татарбунарського бюро правової допомоги будуть надавати місцевим мешканцям та гостям міста інформацію та консультації з безпеки руху, поводження на дорогах, статусу правоохоронних органів та рятувальних служб, спілкування з поліцейськими. Після проведення заходів на основній локації, буде організовано проїзд колони ретро-авто по місту.

Ідея проведення фестивалю ретро-авто виникла у 2019 році, коли місцеві активісти та представники Координаційного офісу безпеки у День автомобіліста провели перший фестиваль, на якому було представлено 11 ретро-автомобілів. У 2020 році виконавчим комітетом Татарбунарської міської ради було затверджено Положення про проведення щорічного фестивалю ретро-автомобілів «Татарбунари-ретро». Другий фестиваль ретро-авто було проведено в липні 2020 році вже значно масштабніше. Окрім параду 21 ретро-автомобіля та мотоцикла, на центральній площі міста близько 1,5 тисячі людей мали змогу познайомитися з технікою оперативних служб та поспілкуватися з правоохоронцями та рятувальниками. Завдяки участі у фестивалі Управління Патрульної поліції в Одеській області була створена окрема локація для спілкування з дітьми щодо різних аспектів безпечного поводження. 

У 2021 році фестиваль ретро-авто вирішено включити до переліку заходів до дня міста Татарбунари та провести 28 серпня, що повинно збільшити кількість учасників. Цього року очікується рекордна кількість ретро-авто - більше 30 одиниць з Татарбунар, Арцизу, Сарати, Кілії та інших громад півдня Одеської області, які власним ходом прибудуть до основної локації. Підтверджена участь найстарішого авто минулорічного фестивалю - раритетного Опеля 1938 року випуску. Крім раритетних авто вітчизняного та закордонного виробництва буде представлена окрема секція мотоциклів, мопедів, велосипедів. За ініціативи місцевих мешканців започатковано збір призів для власників ретро-авто (переважно це авторські мистецькі вироби). Наразі декілька туристичних агенцій Півдня Одещини включили фестиваль но своїх туристичних маршрутів.

Організацією фестивалю займається оргкомітет з місцевих активістів на чолі з керівником Громадського центру правосуддя Леонідом Семененком. Майданчиком для обговорення проведення фестивалю є сторінка у фейсбук «Фестиваль ретро авто «Татарбунари ретро». Зацікавленим власникам ретро-авто, необхідно надіслати заявку на участь у фестивалі до Татарбунарської міської ради на електронну пошту tat-miskrada@ukr.net з поміткою «Татарбунари-ретро». З усіх питань проведення фестивалю ретро-авто можна звертатися  до Громадського центру правосуддя за телефоном (067) 208-11-22, з 10:00 до 16:00.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як  мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».