українською in english

Напередодні шкільного навчання Громадський центр правосуддя поінформував дітей про правила безпечної поведінки

3 вересня, 20:29

Під час останнього місяця літніх канікул Громадський центр правосуддя провів з дітьми низку інформаційних зустрічей та роз’яснив правила безпечної поведінки в умовах COVID-19 на відпочинку, вдома та в школі. Зокрема, 21 серпня 2020 року керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко провів зустріч з питань протидії булінгу та дискримінації в дитячому оздоровчому закладі «Зорька» на чорноморському узбережжі на курорті Расейка.

Спочатку представники Громадського центру правосуддя провели зустріч з керівником дитячого оздоровчого закладу Андрієм Казанжі та старшою вожатою Оленою Пахольчук щодо умов перебування дітей, забезпечення для них безпечного середовища. Надалі відбулась зустріч з дітьми 2 загону, усі вони приїхали з міста Рені, більшість з них побувала на морі вперше. Пізніше до учасників зустрічі приєдналося ще два загони, загалом поспілкуватися з правниками зібралося більше 100 дітей.

Основною темою спілкування став булінг та дискримінація щодо дітей. Більшість школярів були достатньо обізнані з цієї теми, тому спільним обговоренням розібрали види булінгу, хто є його учасником та яка відповідальність за вчинення булінгу. В результаті зустрічі всі разом прийшли до того, що ми не можемо бути толерантними до «мови ворожнечі», булінгу, а також будь-яких утисків прав дитини.

Також правники застерегли дітей від необережного поводження з вогнем та вибухонебезпечними предметами, нагадали про правила поведінки на морі та інших водоймах. З метою попередження дорожньо-транспортного травматизму розповіли дітям про дотримання правил дорожнього руху, зокрема, як вести себе на дорозі та біля неї, де небезпечно гратися. Увагу дітей звернули, що дорожньо-транспортна пригода може статися не тільки на проїжджій частині, а й у дворах, а загрозу для життя може нести не лише автомобіль, але і мопед та навіть велосипед. Також дітям нагадали правила поведінки з незнайомими людьми, дали поради, як зберегти від крадіжок чи втрати мобільні телефони та інші гаджети, а також пояснили, як себе поводити, якщо діти стали свідками правопорушень на вулиці, в навчальних закладах чи вдома.

Зрозуміло, в спілкуванні з дітьми не обійшли теми протидії COVID-19, адже один із найкращих способів захистити дітей від коронавірусу та інших захворювань – розказати їм про необхідність дотримання всіх правил. Тому по пунктам перелічили, що кожна дитина може зробити, щоб не захворіти, а також впровадити здорові звички для всієї родини. Це допоможе відчути почуття контролю: я не захворію, бо виконую рекомендації.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як  мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».