українською in english

Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" розпочинає співпрацю з двома народними депутатами України: Анатолієм Урбанським та Олегом Колєвим

4 лютого, 15:52

У рамках взаємодії з командами нардепів ми будемо сприяти налагодженню співпрацю команд народних депутатів із місцевими групами інтересів для майбутнього спільного вирішення окремих проблем у виборчих округах.

Що ми будемо робити?

Проведемо опитування команд народних депутатів щодо найбільш поширених проблем їх виборчих округів, з якими до депутатських приймалень найчастіше звертаються громадяни. Потім, на основі опитування, ми розробимо та надамо командам депутатів перелік можливих груп інтересів в округах, які опікуються дотичними проблемами, а також допоможемо підготувати і супроводимо модерований онлайн-виступ нардепів щодо їх законотворчої діяльності, порядку денного Верховної Ради та їх зв’язку із проблемами виборчого округу.

В свою чергу, представникам місцевих груп інтересів – громадським активістам, представникам профспілок, бізнес-об’єднань, органів самоорганізації населення, органів місцевого самоврядування ми запропонуємо пройти навчання з теми можливостей взаємодії з народними депутатами та можливостей вирішення місцевих проблем у взаємодії із ними.

В кінцевому рахунку Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" організує модеровану зустріч представників місцевих груп інтересів з народними депутатами, на якій учасники отримають можливість спільно обговорити проблему, своє бачення щодо впливу на її вирішення та домовитись про подальшу співпрацю.

Народний депутат України Олег Колєв з приводу участі в ініціативі зазначив: «Я вдячний Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України» за надану можливість взяти участь в ініціативі з розбудови співпраці народних депутатів з місцевими групами інтересів. На мою думку, кожен народний депутат України зобов'язаний підтримувати зв'язок зі своїми виборцями, громадськими організаціями, бізнесменами, профспілками. Важливо запроваджувати особливі підходи у роботі на окрузі, а саме проводити прийоми з метою обговорення найбільших проблем округу та виступати у ролі уповноваженого від своїх виборців із законодавчими ініціативами у Верховній Раді України».

У свою чергу народний депутат України Анатолій Урбанський підкреслив: «Я дуже часто зустрічаюсь з жителями свого виборчого округу і вважаю спілкування з виборцями однією з найважливіших складових своєї роботи як парламентаря. Адже так можна почути і про проблеми людей, і про недоліки роботи влади, і нерідко - цікаві пропозиції. А тому взаємодія з громадянським суспільством - це те, без чого неможливий демократичний розвиток. Тож буде дуже добре, якщо ми в рамках запропонованої ініціативи зможемо зробити цю взаємодію продуктивною».

У результаті активні групи виборців в округах можуть разом з депутатами виробити дорожні карти для вирішення визначеної проблеми і - у перспективі - вирішити її спільними зусиллями.

Проект «Ефективна взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області – запорука демократичного представництва» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в межах Програми USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа