українською in english

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» шукає підрядника на доопрацювання веб-платформи «Атестація депутатів місцевих рад»

13 січня, 12:45

Про Атестацію депутатів місцевих рад

Громадська кампанія Атестація депутатів місцевих рад була ініційована в Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» 2015 році в м. Одеса, в 2016 році кампанія охоплювала вже 7-м місцевих рад Одеської області, в 2017 році до кампанії долучились ще 7-м міст обласних центрів. З 2018 року Атестацією було охоплено 23 міських ради, в тому числі 16-ть міських рад обласних центрів, а також Київську міську раду.

Громадська кампанія реалізується в двох основних напрямках:

1) сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів місцевих рад та

2) підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. 

В рамках першого напрямку основна активність зосереджена на здійсненні громадського моніторингу діяльності місцевих депутатів з подальшим супроводом для втілення на практиці розроблених за результатами моніторингу персональних рекомендацій для депутатів, а також діяльності по підвищенню спроможності місцевих депутатів слідувати вимогам законів України та найкращих практик місцевої представницької демократії.

Моніторинг, оцінювання та розробка рекомендацій для місцевих депутатів відбувається за інноваційною методологією, яка охоплює весь комплекс реалізації статусу місцевого депутата, й основана на законах України, а також визнаних стандартах Доброго Врядування. Результати моніторингу виражаються в простому, доступному та зрозумілому вигляді для пересічного громадянина, який не має експертних знань щодо статусу місцевого депутата, його прав, обов’язків та стандартів діяльності: оцінками від 0 до 5.

Окрім того, Атестація депутатів місцевих рад – це комплексне, системне та безперервне інформування жителів громад, охоплених кампанією, про реалізацію їх місцевими депутатами своїх повноважень, збір, верифікація та розповсюдження інформації про приймальні депутатів місцевих рад та звітів депутатів, робота з молоддю для підвищення розуміння функцій місцевих представників та можливостей взаємодії із ними.  

Про веб-платформу «Атестація депутатів місцевих рад»

Веб-платформа «Атестація депутатів місцевих рад» є джерелом постійно оновлюваної інформації про діяльність місцевих депутатів, інтерактивних візуалізації, моніторингових даних та експертних висновків.

Веб-платформа акумулює всі інформаційні та аналітичні продукти громадської кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка наразі реалізується в 15 обласних (Одесі, Вінниці, Полтаві, Кропивницькому, Черкасах, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Хмельницьку, Луцьку, Миколаєві, Херсоні, Харкові, Чернігові та Сумах) та Києві.

Платформа, зокрема, пропонує:

 • Інтерактивну презентацію персональних оцінок кожного охопленого ініціативою депутата (близько 1000 тис. депутатів) з можливістю рейтингування та порівняння, як за комплексними результатами оцінювання, так і по окремим показникам діяльності, як по всім радам, так і по обраним
 • Регулярні інформаційно-аналітичні матеріали про діяльність місцевих депутатів, охоплених ініціативою;
 • Джерело корисної та перевіреної інформації про діяльність місцевих депутатів: реєстри приватних інтересів депутатів, мапи приймальнь місцевих депутатів, графіки прийому депутатів, звіти місцевих депутатів і т.п

Восени 2020 року українці обрали нові скликання місцевих рад, і, відповідно, веб-платформа Атестація депутатів місцевих рад потребує повного оновлення інформації про місцевих депутатів. При цьому, частина депутатів, обраних минулого року, була знову обрана до складу тих самих місцевих, а тому ми потребуємо збереження доступу до «історії» реалізації представницьких повноважень.

Завдання для доопрацювання платформи

Від підрядника очікуватиметься реалізація наступних завдань:

 1. Доопрацювання структури веб-платформи, що передбачатиме можливість наповнення всіх наявних елементів на сайті для нового складу всіх охоплених місцевих рад, і при цьому збереження доступу та зв’язків зі всім вже наявним контентом щодо місцевих рад та депутатів попереднього скликання. Очікується, що програмне рішення передбачатиме зручну навігацію між всіма структурними елементами інформації та програмних продуктів стосовно депутатів місцевих рад попереднього та нового скликання. Згадані структурні елементи та продукти кампанії включають, зокрема, наступні:
  1. інтерактивні презентації персональних оцінок депутатів місцевих рад по всім критеріям оцінювання, персональні сторінки депутатів місцевих рад;
  2. персональні сторінки більше 1 тис місцевих депутатів, які охоплені оцінюванням, з інтерактивними презентаціями їх персональних оцінок за всі роки по кожному критерію, звітами, про виконання повноважень, графіком та мапою приймалень, персональними рекомендаціями по кожному року повноважень;
  3. навігація по продуктам кампанії кожного року повноважень місцевих рад: звіти, інфографіки, мапи приймалень, добірки «реєстрів приватних інтересів» депутатів місцевих рад, тощо;
  4. розміщення наборів даних по окремим категоріям відомостей про діяльність місцевих депутатів у форматі відкритих даних (щонайменше, графіки здійснення прийому громадян, контактні відомості місцевих депутатів)
 2. Доопрацювання мобільної версії сайту
 3. Виправлення наявних помилок на сайті (перелік надається Замовником)
 4. Технічна підтримка роботи веб-платформи до 31.12.2021

Умови відбору

До участі в конкурсі цінових пропозицій запрошуються кваліфіковані команди розробників програмного забезпечення, які можуть запропонувати вчасне та якісне виконання поставленого завдання з подальшим наданням оперативної технічної підтримки.

Очікуваний старт виконання робіт за наведеними в оголошенні завданнями – березень, 2021р.

Заявки просимо надсилати на odesakvu@gmail.com з темою листа: «Тендер. Веб-платформа Атестація депутатів місцевих рад» не пізніше, ніж 29-го січня 2021 р.

Заявки без повного пакету документів та/або вказання теми листа розглядатись не будуть.

Автора пропозиції, що буде найкраще відповідати всім наведеним нижче критеріям, буде повідомлено електронним листом не пізніше, ніж 5 лютого 2021 р.  

Просимо взяти до уваги, що за результатами відбору організація контактуватиме лише з переможцем. 

Критеріями відбору є:

 • Запропонована вартість виконання робіт;
 • Наявність підтвердженого досвіду розробки аналогічних або близьких за об’ємом та масштабами програмних продуктів для державного та/або громадського сектору;
 • Графік виконання робіт.

Для участі необхідно надіслати:

 • Найменування, адресу та контакти виконавця;
 • Перелік етапів робіт та очікуваний графік їх виконання;
 • Загальну вартість робіт, а також технічної підтримки до 31.12.2021
 • Приклади реалізованих проєктів для державного та/або громадського сектору, що схожі або близькі до заявленого в оголошенні.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».   За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій