українською in english

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» шукає підрядника на розробку та проведення онлайн інформаційної кампанії

13 січня, 12:27

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» оголошує конкурс з відбору виконавця для реалізації онлайн-інформаційної кампанії Атестації депутатів місцевих рад. 

Про Атестацію депутатів місцевих рад

Громадська кампанія Атестація депутатів місцевих рад була ініційована в Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» 2015 році в м. Одеса, з 2017 року реалізація кампанії відбувається в інших обласних центрах. Наразі заходи громадської кампанії охоплюють міські ради 15 обласних центрів та Києва.  

Атестація депутатів місцевих рад спрямована на:

1) сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів місцевих рад та

2) підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. 

В рамках першого напрямку основна активність зосереджена на здійсненні громадського моніторингу діяльності місцевих депутатів з подальшим супроводом для втілення на практиці розроблених за результатами моніторингу персональних рекомендацій для депутатів, а також діяльності по підвищенню спроможності місцевих депутатів слідувати вимогам законів України та найкращих практик місцевої представницької демократії.

Моніторинг, оцінювання та розробка рекомендацій для місцевих депутатів відбувається за інноваційною методологією, яка охоплює весь комплекс реалізації статусу місцевого депутата, й основана на законах України, а також визнаних стандартах Доброго Врядування. Результати моніторингу виражаються в простому, доступному та зрозумілому вигляді для пересічного громадянина, який не має експертних знань щодо статусу місцевого депутата, його прав, обов’язків та стандартів діяльності: оцінками від 0 до 5.

Окрім того, Атестація депутатів місцевих рад – це комплексне, системне та безперервне інформування жителів громад, охоплених кампанією, про реалізацію їх місцевими депутатами своїх повноважень, збір, верифікація та розповсюдження інформації про приймальні депутатів місцевих рад та звітів депутатів, інформаційна та просвітницька діяльність з підвищення розуміння громадянами повноважень та функцій місцевих депутатів, можливостей взаємодії з місцевими представниками для вирішення локальних проблем громад, робота з молоддю для підвищення розуміння функцій місцевих представників та можливостей взаємодії із ними.   

Про веб-платформу «Атестація депутатів місцевих рад»

Веб-платформа «Атестація депутатів місцевих рад» є джерелом постійно поновлюваної інформації про діяльність місцевих депутатів, інтерактивних візуалізації, моніторингових даних та експертних висновків.

Веб-платформа акумулює всі інформаційні та аналітичні продукти громадської кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка наразі реалізується в 15 обласних (Одесі, Вінниці, Полтаві, Кропивницькому, Черкасах, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Хмельницьку, Луцьку, Миколаєві, Херсоні, Харкові, Чернігові та Сумах) та Києві.

Платформа, зокрема, пропонує:

 • Інтерактивну презентацію персональних оцінок кожного охопленого ініціативою депутата (близько 1000 тис. депутатів) з можливістю рейтингування та порівняння, як за комплексними результатами оцінювання, так і по окремим показникам діяльності, як по всім радам, так і по обраним
 • Регулярні інформаційно-аналітичні матеріали про діяльність місцевих депутатів, охоплених ініціативою;
 • Джерело корисної та перевіреної інформації про діяльність місцевих депутатів: реєстри приватних інтересів депутатів, мапи приймальнь місцевих депутатів, графіки прийому депутатів, звіти місцевих депутатів і т.п

Восени 2020 року українці обрали нові скликання місцевих рад, і, відповідно, веб-платформа Атестація депутатів місцевих рад потребує повного оновлення інформації про місцевих депутатів. При цьому, частина депутатів, обраних минулого року, була знову обрана до складу тих самих місцевих, а тому ми потребуємо збереження доступу до «історії» реалізації представницьких повноважень.

Онлайн-інформаційна кампанія

В 2021 році Атестація депутатів місцевих рад планує реалізувати онлайн-інформаційну кампанію, з просування обізнаності громадян щодо новобраних депутатів міських рад 15 обласних центрів та Києва, повноважень місцевих депутатів та механізмів взаємодії громадян з новообраними депутатами. 

Інформаційна кампанія має реалізуватись через сторінку в Facebook «Місцеві депутати. Атестація» та веб-платформу Атестація депутатів місцевих рад.

За доведеної доцільності можуть розглядатись майданчики інших соціальних мереж. 

Очікується, що відібраний виконавець:

 • оцінить поточний стан реалізації інформаційної кампанії «Атестації депутатів місцевих рад» (в т.ч. підготовка комунікаційного SWOT аналізу та аналізу цільових груп);
 • запропонує концепцію онлайн-інформаційної кампанії, її візуальний стиль та план реалізації (в т.ч. комунікаційні повідомлення для визначених цільових груп, розробка візуальної айдентики кампанії та інформаційних продуктів);
 • здійснить розробку продуктів, необхідних для реалізації онлайн-інформаційної кампанії;
 • здійснюватиме безперервний моніторинг ходу реалізації онлайн-інформаційної кампанії та корегуватиме план її реалізації за потреби протягом строку реалізації.

В ході підготовки та реалізації кампанії виконавець співпрацюватиме з контент менеджером, комунікаційним менеджером організації, командою розробників веб-платформи Атестація депутатів місцевих рад та звітуватиме менеджеру проєктів.

Індикативні показники результативності онлайн-інформаційної кампанії:

 • Збільшення темпів приросту послідовників ініціативи в Facebook;
 • Підвищення залученості аудиторії ініціативи в Facebook;
 • Підвищення охоплення аудиторії ініціативи в Facebook;
 • Підвищення відвідуваності веб-платформи ініціативи Атестація депутатів місцевих рад

Строки виконання:

Березень-травень, 2021 – оцінка поточного стану та розробка кампанії

Червень-грудень, 2021 – реалізація кампанії

Додаткові вимоги:

 • Бути зареєстрованими як ФОП або юридична особа, яка має право надавати відповідні послуги;
 • Мати успішний досвід реалізації онлайн-інформаційних кампаній для громадського та/або державного сектору.  

Для участі у конкурсі необхідно надіслати:

 • Найменування, адресу та контакти виконавця;
 • Перелік етапів робіт, очікуваний графік їх виконання та вартість кожного етапу;
 • Загальну вартість робіт;
 • Приклади реалізованих онлайн-інформаційних кампаній для державного та/або громадського сектору.

Відбір відбуватиметься на основі оцінки наявності досвіду реалізації інформаційних онлайн-кампаній для громадського та/або державного сектору та вартості надання послуг.

Просимо взяти до уваги, що організація може запросити рекомендації в організацій, яким конкурсантами було надано аналогічні послуги.

Запитання з оголошеного конкурсу приймаються до 25 січня 2021 р. Запитання просимо надсилати на odesakvu@gmail.com з темою листа: «Тендер. Онлайн-інформаційна кампанія».

Заявки просимо надсилати на odesakvu@gmail.com з темою листа: «Тендер. Онлайн-інформаційна кампанія» не пізніше, ніж 5-го лютого 2021 р.

Заявки без повного пакету документів та/або вказання теми листа розглядатись не будуть.

За результатами розгляду поданих пропозицій, організація повідомить відібраних кандидатів про дату додаткової співбесіди не пізніше, ніж 15 лютого 2021 р. 

Кінцеве рішення про укладання угоди буде прийняте після проходження додаткової співбесіди. 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».   За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій