українською in english

Одеський КВУ підтримує вимоги депутатів поновити роботу Депутатського порталу

20 липня, 14:36

В Одесі депутати вимагають налагодити роботу Депутатського порталу (deputat.odessa.ua), який вдруге відімкнули після початку повномасштабного вторгнення росії.

За інформацією депутата Одеської міської ради Олексія Асауленка, він уже подав відповідне звернення до мерії:

ому все ж таки не працює Депутатський портал? Ну в інших містах працює (Київ, Харків, Львів), а у нас - ні... Ну не можу я зрозуміти, як портал може щось ускладнити у воєнний час, на мій погляд, все навпаки: його робота допомогла б у розв'язанні багатьох важливих питань для міста", - написав депутат на своїй сторінці у facebook.

За інформацією аналітиків Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України", після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого Деппортал вимкнули, однак приблизно за тиждень до сесії, що відбулася 29 червня, він запрацював. Однак тепер портал знову не працює. 

"Дякую Олексію Асауленку за його активну позицію та підтримую його вимогу щодо відкриття депутатського порталу. Портал - це важливий інструмент взаємодії депутатів та виборців один з одним, і те, що він не працює, позбавляє містян можливості ефективно контактувати зі своїми обранцями в той час, коли ім це потрібно чи не найбільше. Жодного практичного сенсу в закритті порталу, натомість, не бачу. Впевненний, що ворожі спецслужби і без нього знають, хто є депутатами Одеської міської ради. Знаю, що в міській раді є й інші депутати, які не згодні із закриттям порталу, тож закликаю їх підтримати цю ініціативу і також звернутись до мерії з вимогою відкрити портал", - заявив голова Одеського КВУ Анатолій Бойко.

Депутатка Одеської міської ради Ольга Квасніцька також повідомила у facebook, що виступає проти відімкнення порталу:

"Питання піднімала, офіційного розпорядження щодо обмеження доступу депутатів до депутатського порталу не надали, публічно звернулася до правоохоронних органів з заявою про порушення статті 30 Закону "Про статус депутатів місцевих рад", - повідомила вона.

В Одеському КВУ також наголошують, що коли не працює Депутатський портал, не працюють і кабінети депутатів, через які відбувається робота зі зверненнями депутатів щодо вирішення питань виборців, також не працюють офіційні депутатські пошти, які зареєстровані на сайті.

"Таким чином губиться і зв’язок виборців з депутатом, і немає можливості опрацьовувати звернення містян. Це вже не кажучи про інформування виборців про засідання сесій, комісій, оприлюднення протоколів та інших документів", - звертають увагу експерти Одеського КВУ.