Представниці/ки понад 70 гуманітарних ГО на Півночі та Півдні України пройшли комплексне навчання з доброчесності та комплаєнсу
Завершилася навчальна компонента ініціативи з посилення спроможності та комплаєнсу гуманітарних громадських організацій на Півночі та Півдні України. Вісім тренінгів з чотирьох тем впродовж травня - липня у містах Одеса і Чернігів провела експертна команда проєкту, що втілюється PTF Europe у партнерстві з Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України" та ГО “Агенція міських ініціатив”.
Навчальні заходи були присвячені таким основним темам як фандрейзинг і управління проєктами; комунікація та робота з медіа; фінансовий менеджмент; системний підхід до доброчесності й комплаєнсу в гуманітарних волонтерських організаціях. У тренінгах брали участь очільники/ці, волонтери/ки понад 70 громадських організацій та благодійних фондів Чернігівщини, Миколаївщини, Херсонщини й Одещини.
“Участь у тренінгу стала для мене цінною можливістю не лише поглибити свої знання про комплаєнс та антикорупційні практики, а й переосмислити підходи до управління організацією. Особливо корисними були практичні кейси та обговорення реальних ситуацій, з якими стикаються громадські організації під час роботи. Тренерки професійно та доступно пояснювали складні поняття, ділилися дієвими інструментами запобігання корупційним ризикам, що одразу хочеться застосувати в нашій діяльності," - поділилася враженнями від одного з тренінгів учасниця з Чернігівської області Ганна.
“Як учасниці тренінгу з комунікацій мені було важливо дізнатися про нові тренди в SMM, а ще про те, як громадським організаціям висвітлювати свою діяльність цікаво для широкої аудиторії, як залучати нових прихильників, де шукати однодумців, як виходити на нові обрії. Структурувала для себе завдяки тренінгу, як має виглядати комунікаційний план громадської організації, як його втілювати і як використовувати максимально продуктивно. Зараз це особливо важливо, коли ми багато уваги приділяємо саме гуманітарному напрямку, допомагаємо найбільш вразливим групам людей, - бути з ними чесними, відкритими, прозорими й зрозумілими”, - розповіла Тетяна з Одещини.
Після навчальної компоненти організації, які брали в ній участь, разом з менторами проєкту працюватимуть над індивідуальними планами посилення своєї спроможності. Зокрема, за допомогою експертної команди проєкту вони працюватимуть над оцінкою організаційної спроможності та принципів доброчесності своїх організацій, розроблять плани посилення організаційної спроможності на основі результатів цих оцінок, а також створять комунікаційні плани.
Після успішного проходження менторської програми ГО-учасниці зможуть подати заявку на конкурс мінігрантів для команд ГО та БФ, що будуть скеровані на посилення оргспроможності організацій згідно з підготовленими ними планами.
Нагадаємо, метою програми є сприяння підвищенню рівня спроможності рівня доброчесності та відповідності локальних гуманітарних громадських організацій в Одеській, Миколаївській, Херсонській і Чернігівській областях. У 2023 році низка громадських гуманітарних організацій Одеси та області успішно взяли участь у пілотній програмі з посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій. Після навчання вони також змогли розробити плани розвитку своєї спроможності, спробувати свої сили у фандрайзингу та створити комунікаційні плани.
Проєкт «Programme for Integrity and Compliance in Humanitarian Assistance» реалізується Partnership for Transparency Europe (PTF Europe) в партнерстві з Одеською обласною організацією ВГО КВУ за фінансування Czech Republic Development Cooperation.