українською in english

При Координаційному офісі безпеки в місті Татарбунари створено Раду ветеранів-наставників

10 березня, 15:19

В лютому 2018 року, при Координаційному офісі безпеки в місті Татарбунари, створено Раду ветеранів-наставників, куди увійшло 5 ветеранів органів внутрішніх справ.

Основним завданням цього консультативно-дорадчого органу буде здійснення на громадських добровільних засадах наставництва теперішніх поліцейських, участь в спільних патрулюваннях, просвітницьких на навчальних заходах, а також в будь-яких інших ініціативах, які сприятимуть створенню більш безпечного середовища в громаді. 

Первинне рішення про створення при Координаційному офісі безпеки в місті Татарбунари Ради ветеранів-наставників було прийнято 12 лютого 2018 року на засіданні правління Татарбунарської районної громадської організації «Правозахист інвалідів, ветеранів та пенсіонерів силових структур». Одним із основних завдань Ради ветеранів-наставників буде наставництво та передача досвіду діючим поліцейським та підвищення іміджу та довіри до поліції. Зокрема, надання допомоги у професійній підготовці офіцерів поліції, сприяння у вирішенні їх службових задач, забезпечення процесу ефективної адаптації молодих фахівців до умов служби в практичному підрозділі поліції. Крім того, члени Ради ветеранів-наставників будуть залучатися до підготовки та діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку, проведення просвітницьких та навчальних заходів з місцевими жителями (особливо школярами та молоддю), участі в спільних патрулюваннях та інших ініціативах задля підвищення безпеки в громаді.  

Координаційний офіс безпеки в місті Татарбунари було створено в лютому 2017 року на базі Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Координаційний Офіс безпеки створено у вигляді інформаційно-координаційного центру (майданчику) без формалізації статусу. Метою діяльності Офісу безпеки було визначено забезпечення сталої безпеки в м. Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області як результату спільної участі та відповідальності органів місцевого самоврядування, органів поліції та державної служби з надзвичайних ситуацій, громадських організацій, місцевих мешканців, інших зацікавлених державних та недержавних організацій.   Завдання  Координаційного Офісу безпеки, а також особливості його діяльності викладені в ухваленому Меморандумі «Про створення Координаційного офісу безпеки». Меморандум підписали керівники 16 організацій, в тому числі Татарбунарська районна рада, Татарбунарська РДА, Татарбунарська міська рада, Татарбунарське відділення поліції, відділ ДСНС, районний сектор ДМС, громадське формування з охорони громадського порядку «Козацька варта - Татарбунари». Спільним рішенням, для практичної реалізації положень Меморандуму, функції голови Координаційного Офісу безпеки покладено на представника Одеської обласної організації Комітету виборців України Леоніда Семененко, який має значний досвід в діяльності поліції, органів юстиції та громадській роботі та користується значним авторитетом в громаді.

Питання залучення ветеранів органів внутрішніх справ до безпекових ініціатив в громаді постало не на пустому місці, воно було на вустах багатьох офіцерів-ветеранів. І справа тут в тому, що з одного боку, в ході реформи поліції з’явилось багато проблемних моментів та значна кількість поліцейських без необхідного практичного досвіду. З іншого боку, величезний потенціал ветеранів органів внутрішніх справ, які проживають в громаді, жодним чином не використовується (часто навіть немає елементарної поінформованості та комунікації). Процес адаптації, ставлення до служби і подальше професійне зростання новачків значною мірою визначає робота їх керівника та особистого наставника. Однак, як видно, питання наставництва у теперішній поліції взагалі не підіймається, а якщо і є, то носять формальний характер.  Як сказав ветеран органів внутрішніх справ, майор міліції у відставці, колишній начальник відділення дільничних інспекторів міліції Валерій Кашкаван, він навіть не знає свого дільничного інспектора поліції. А у цього поважного чоловіка є чому повчитися не лише тим, хто сьогодні примірив погони офіцерів поліції, а навіть тим, хто обіймає керівні посади. 

ФОТО: керівник Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, підполковник міліції у відставці Леонід Семененко та голова Ради ветеранів-наставників, майор міліції у відставці Євген Грибачов. 

Як зазначив пенсіонер МВС, майор міліції у відставці Євгеній Грибачов, мотивація і ефективність поліцейських, які починають працювати в практичних підрозділах поліції, значною мірою залежить від їх успішної адаптації. Після призначення на посаду, молода людина, у якої відсутній практичний та життєвий досвід,  отримує великий обсяг самостійної професійної роботи, їй необхідно засвоїти норми та цінності колективу, увійти в складну систему відносин, зайняти своє місце в громадському житті цього підрозділу поліції та самоствердитися, проявити свої схильності, інтереси й можливості. Часто новачки не готові до таких випробувань. А отже, наставники з числа пенсіонерів та ветеранів ОВС можуть стати тими, хто зможе допомогти молодим «необстріляним» офіцерам поліції знайти себе у самостійному поліцейському житті. 

Пенсіонер МВС, майор міліції у відставці, начальник міліції громадської безпеки  РВ МВС Віктор Яременко підкреслив, що раніше наставництво в органах внутрішніх справ України було складовою частиною професійної та психологічної підготовки осіб рядового і начальницького складу. В результаті роботи наставника, зможе формуватися ціннісна мотиваційна сфера молодого поліцейського, його порядність, відповідальність, чесність та готовність до самопожертви заради громадян і виконання Присяги, даної на вірність народу України.

Пенсіонер МВС, начальник кримінальної міліції РВ, майор міліції у відставці, адвокат Олександр Ковпак, зазначив що діяльність Ради ветеранів-наставників зможе в цілому запобігти  плинності кадрів, зміцнити службову та виконавську дисципліну і законність серед особового складу відділення поліції. Також це може стати фактором підвищення позитивного іміджу та довіри до поліції серед населення міста та району. На його думку, ефективна робота Ради наставників у роботі з молодими поліцейськими сприятиме формуванню і підтриманню у останніх сприятливої мотивації до служби. Також він  впевнений, що така співпраця керівництва відділення поліції та Ради ветеранів Координаційного офісу безпеки сприятиме становленню молодих офіцерів поліції, закріплення їх за новим місцем несення служби, а місцевим мешканцям допоможе підвищити упевненість у дієздатності поліції щодо їх захисту від кримінальних посягань на життя, здоров’я та майно.

Раду ветеранів-наставників створено у складі п’яти членів громадської організації «Правозахист інвалідів, ветеранів та пенсіонерів силових структур», а очолив її пенсіонер МВС, майор міліції у відставці Євгеній Грибачов.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».