українською in english

Протягом 10 днів в Одеській області триватиме традиційний Мандрівний фестиваль Docudays UA

7 грудня, 12:29

З 10 по 20 грудня 2018 року в місті Одеса і районних центрах Одеської області будуть проводитись покази документальних фільмів в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Програма фестивалю в Одеській області передбачає покази 10 документальних фільмів про права людини українських і зарубіжних режисерів, а також дискусії і обговорення про проблеми безпеки в громаді та щодо функцій і ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. Для студентів і школярів після показу фільмів із програми фестивалю, будуть організовані додаткові правопросвітницькі заходи. 

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Вже традиційно, в період з жовтня по грудень, в Україні проходить Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України 22 областей України. Партнерами фестивалю в областях України є 49 провідних молодіжних, громадських та правозахисних організацій та 186 кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. Протягом останніх 5 років регіональним партнером і організатором фестивалю в Одеській області виступає Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України". В цьому році для проведення XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA до них приєдналась Громадська організація "Urban Inst.".

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою – «виміряти» рівні рівності. Ключова кінопрограма присвячена групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентовані в медіа. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам подивитись на питання нерівності з різних позицій – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії. В Одеській області, разом із основною темою фестивалю, глядачі фільмів будуть приймати участь в дискусіях на теми «Бібліотека і місто», а також «Безпека в громаді».

В Одеській області XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA буде відбуватися в період з 10 по 20 грудня 2018 року. Для глядачів буде представлено 10 документальних фільмів українських та зарубіжних режисерів про права людини. Відкриє програму фестивалю в Одеській області фільм «Зворотний бік усього» (2017 рік, режисерка Міла Турайлич). Фільм про родину, яка проживає у белградській квартирі, зачинені двері всередині якої, відділяли сім’ю від минулого протягом більш ніж 70 років. Політична лінія розколу, що проходить по їхньому дому, оприявнює сім’ю та країну, яку переслідує її історія. Хроніки родини у Сербії перетворюються на яскравий портрет активіста в часи великих заворушень, піднімаючи питання про обов’язок кожного покоління боротися за своє майбутнє. В Одесі показ фільму відбудеться у Громадському просторі 4City 10 грудня (19:00), а також пізніше в рамках фестивалю в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського 13 грудня (16:00).

Також в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського пройде показ фільму «Віддалений гавкіт собак» (режисер Сімон Леренґ Вільмонт) 11 грудня (17:00). Він представляє собою фільм-спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту. На Docudays UA-2018 цей фільм отримав приз глядацьких симпатій.

Відкриті покази фільмів із програми фестивалю будуть проходити в Громадському просторі 4City – 10, 12 грудня (19:00); Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Грушевського – 11-12, 15-16, 18-19 грудня (17:00), 13 грудня (16:00); Театральний простір Тео – 14 грудня (19:00), IQSpace – 18 грудня (19:00) в м. Одесі. Публічні покази в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Грушевського закриють фільми «Вихідний» (режисерка Жанна Максименко-Довгич) та «Дорослі» (режисерка Майте Альберді). Після перегляду яких буде проведено дискусію на тему «Безпека в громаді» 19 грудня (11:00).

Фільми із програми цьогорічного XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA будуть також представлені спеціальними показами в районах області, переважно для молоді (зокрема в містах Татарбунари і Березівка). Для студентів і школярів після показу фільмів із програми фестивалю, заплановано проведення додаткових правопросвітницьких заходів.

У цьому році Мандрівним Docudays UA передбачено можливість проведення спеціального показу фільму. Такий статус має стрічка «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена. Даний фільм зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. Крім показу фільму, який відбудеться в Громадському просторі 4City 12 грудня (19:00), також заплановано проведення дискусії «Бібіліотека і місто» 13 грудня (19:00) щодо функції й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві.

Опис фільмів та іншу інформацію про заходи в рамках фестивалю можна знайти на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA http://traveling.docudays.org.ua

ВХІД НА ВСІ ЗАХОДИ ВІЛЬНИЙ.

За актуальною інформацією про публічні та спеціальні покази фільмів, а також про проведення інших заходів фестивалю звертайтесь за тел. (048) 716-40-18.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Додаткова інформація

Мета Мандрівного фестивалю - сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю: ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «Південь», Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації.

Організатори фестивалю в Одеській області: Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України", Громадська організація «Urban Inst.». Партнери: Громадський простір 4City, Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С.Грушевського, незалежний інформаційний ресурс “ІзбірКом”, Театральний простір Тео, IQSpace, ForshMag, Odesa Pub, Followers Odessa, Асоціація архітекторів Одеси, Платформа Мой Город, Пространство.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.