українською in english

Результати моніторингу: менше половини депутатів Одеської міської ради здійснюють прийом виборців

21 грудня, 13:00

Про це свідчать результати моніторингу депутатських приймалень, який 21 грудня презентували експерти Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” в межах всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”.

Як повідомив голова організації Анатолій Бойко, моніторинг проводився з 1 вересня по 31 жовтня 2023 року через очне відвідування депутатських приймалень 59 з 62 депутатів. Разом з експертами у польовому етапі моніторингу взяли  участь студенти-політологи 2-4 курсів ОНУ ім. І.І.Мечникова та НУ “Одеська юридична академія”.

За інформацією Анатолія Бойка, з початком повномасштабного вторгнення прийом громадян здійснюють значно менше депутатів Одеської міської ради. У порівнянні з 2021 роком цей показник зменшився з 92% до 47% у 2023-ому.

Так, за результатами моніторингу вдалося підтвердити здійснення прийому виборців у приймальнях 28 депутатів (47%), відвідано особисті прийоми 24 з них.

Експерти кампанії виявили, що найбільшою перепоною в комунікації громадян з депутатами є відсутність оприлюдненої актуальної інформації про приймальні стосовно більшості одеських обранців. Роботу Депутатського порталу було відновлено наприкінці серпня 2023 року, але без оприлюдненої інформації про приймальні. На порталі доступний функціонал електронного звернення до депутата, запису на прийом та можливість поставити запитання. Як зазначають самі депутати, цим засобом спілкування користується дуже незначний відсоток громадян.

Альтернативою Деппорталу стали соціальні мережі та месенджери. Повну або часткову контактну інформацію щодо приймалень можна знайти на сторінках у facebook стосовно 21 депутата міської ради (у чотирьох депутатів вона виявилась неактуальною). Через facebook 15 депутатів також інформують громадян про прийоми. Ще шестеро депутатів підтримують комунікацію з виборцями через чати з представниками ОСББ у різних месенджерах.

За результатами моніторингу експерти зауважили певні зміни до підходу в організації та проведенні депутатського прийому у 2023 році, а саме:

  • у переважній більшості приймалень депутатів практикується попередній запис на прийом. На відміну від першого року повноважень, коли 47 депутатів з 63-х здійснювали прийом за встановленим графіком;
  • депутати Одеської міської ради стали частіше інформувати про прийом на своїх сторінках у соціальних мережах (анонси, запрошення, звіти). В попередні роки в соцмережах на сторінках окремих депутатів можна було знайти тільки контактну інформацію;
  • формат зустрічей у більшості депутатів змінився з офлайн на онлайн-спілкування.

“Не тільки місцеві депутати, а вся система місцевого самоврядування в умовах повномасштабної війни постала перед неабияким викликом. Однак до виконання свого обов’язку щодо організації та проведення виборців не всі депутати підходять сумлінно. З іншої сторони, треба відзначити, що абсолютна більшість одеських депутатів, стосовно яких вдалося підтвердити прийом виборців, змогли налагодити взаємодію з громадянами та проводити особисті зустрічі як у традиційному форматі, так і альтернативними засобами”, - розповів А.Бойко.

З результатами моніторингу можна ознайомитися тут.