українською in english

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку продовжує активно здійснювати виїзні прийоми та просвітницькі заходи

19 жовтня, 13:57

Протягом першої половини жовтня 2017 року Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» проведено 6 спільних виїзних прийомів у пенсійному фонді, центрі зайнятості, поліклініці та бібліотеці. Безоплатні правові консультації отримали більше 50 жителів міста Татарбунари та населених пунктів району.

Окрім правників Офісу, до надання безоплатних правових консультацій залучались фахівці місцевого бюро правової допомоги, юстиції, пенсійного фонду, центру зайнятості, центру надання адміністративних послуг, приватний нотаріус. Також 6 жовтня спільно з Татарбунарськом районним Центром зайнятості проведено семінар з питань пошуку та працевлаштування безробітних.

Частіше за все надання безоплатних правових послуг на виїзді було організовано в Татарбунарському представництві Пенсійного фонду, де правники побували три рази. Безоплатні правові консультації надавали керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко, юрист Офісу Аліна Семененко. До консультування також долучалася керівниця представництва Пенсійного фонду Світлана Гречко.

Так, під час проведення виїзду 3 жовтня, за допомогою звернувся мешканець села Дельжилер Олександр з питанням укладання договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Зокрема, його цікавило, коли орендар може приступити до обробки цієї землі - після укладання договору чи після його реєстрації. Правники роз’яснили клієнту, що лише після державної реєстрації права на оренду, орендар може приступати до використання землі. Для сприяння здійснення реєстрації договору оренди земельної ділянки, керівником Офісу Леонідом Семененко в режимі он-лайн було залучено керівника ЦНАПу Лілію Воробйову.

Під час проведення виїзду 12 жовтня, зокрема, звернулася мешканка села Приморське Татарбунарського району Світлана з приводу оформлення права власності на житловий будинок. Пані Вікторію, мешканку міста Татарбунари, цікавило питання анулювання заяви про реєстрацію шлюбу без відома однієї зі сторін, у разі якщо ці сторони не з’явилися для проведення реєстрації шлюбу та не повідомили про причину неявки. Заявниця була проінформована, що у такому разі співробітником ДРАЦСу на заяві здійснюється запис про неявку сторін для реєстрації шлюбу, і така заява зберігається ще три роки у підрозділі реєстрації актів цивільного стану, до якого вона подавалася. Також до вирішення цього питання було залучено в режимі он-лайн начальника Татарбунарського відділу ДРАЦСу Тетяну Шульгу.

В ході виїзду 17 жовтня, зокрема, до правників звернулися шість мешканців населених пунктів району з питань перерахунку пенсій за віком та переходу з пенсії за вислугою років на пенсію, яка призначається за віком. Всіх клієнтів було проінформовано про новий порядок проведення перерахунку пенсій, який було введено на виконання змін до пенсійного законодавства, що були прийняті парламентом у жовтні 2017 року.

6 жовтня було організовано надання безоплатних правових консультацій у Татарбунарському районному центрі зайнятості населення. Консультації надавали керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко та юрист Офісу Аліна Семененко. Зокрема, мешканку села Лиман Анжелу турбували питання відновлення права на отримання державної соціальної допомоги та порядку сплати орендної плати за орендовану у неї земельну ділянку сільськогосподарського призначення. Питання отримання житлової субсидії цікавило пана Василя, мешканця села Рибальське. Пані Валентину, мешканку села Вишневе, турбувало питання порядку реєстрації місця проживання в дачному будинку, який розташований на курорті. Питання порядку працевлаштування неповнолітніх та оплати їх праці цікавило Марину, мешканку міста Татарбунари. Під час прийому громадян, питання стосовно працевлаштування надавала юрист Центру Світлана Балик, а питання прийняття спадщини висвітлював приватний нотаріус Татарбунарського нотаріального округу Олександр Монастирліу.

В той же день, 6 жовтня, спільно з Татарбунарськом районним Центром зайнятості, було проведено семінар з питань порядку пошуку та працевлаштування безробітних, участь в якому прийняло 7 учасників. Відкриваючи семінар, юрист Центру Світлана Балик, застерегла тимчасово безробітних від неподання інформації про працевлаштування та закликала їх до пошуку роботи через всі можливі джерела інформації. Потім слово було надано керівнику Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Леоніду Семененко, який розповів про діяльність та послуги Офісу Мережі правового розвитку. Юрист Офісу Аліна Семененко розповіла учасникам семінару про порядок укладання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. В ході заходу, від учасників надійшли питання, які стосувалися взаємовідносин населення та енергопостачальної компанії, порядку оскарження дій та бездіяльності державних службовців, працівників поліції. Цікавило тимчасово безробітних і питання стягнення збитків в результаті ДТП та відповідальності працедавців за порушення трудового законодавства.

10 жовтня керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко, юрист Офісу Аліна Семененко, представники Татарбунарського бюро правової допомоги Катерина Стратюк і Тетяна Райлян надавали правові консультації в Татарбунарській районній бібліотеці. За допомогою звернулися переважно молоді люди. Наприклад, Артема цікавило питання відповідальності за розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях та реалізації цього товару неповнолітнім. Правники роз’яснили неповнолітньому про наслідки вживання алкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу у громадських місцях у нетверезому стані.

11 жовтня виїзний прийом було організовано в приміщенні поліклінічного відділення КЗ «Татарбунарська центральна районна лікарня». Правову допомогу надавали керівник Офісу Леоніда Семененко, юрист Офісу Аліни Семененко та керівник місцевого бюро правової допомоги Катерина Стратюк. Зокрема, під час прийому в поліклінічному відділенні, звернулася мешканка села Борисівка Євгенія з питань порядку постановки на облік до дитячого садочку малолітньої дитини. Мешканку села Базар’янка пані Тамару цікавило питання порушення умов договору водопостачання через ремонт водогону, який вийшов з ладу місяць тому. При обговоренні цього питання, правники зіткнулися з тим, що клієнтка отримує послугу водопостачання від місцевого підприємства без укладеного договору. Як вияснилося, така практика у селі існує на протязі тривалого часу. Клієнтці рекомендовано звернутися до керівництва підприємства з пропозицією укладання договору водопостачання, і у подальшому використовуючи свої права, як сторони договору, захищати їх у судовому порядку.

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією.