українською in english

У Татарбунарах створили Координаційний Офіс безпеки

27 лютого, 18:59

23 лютого 2017 року в місті Татарбунари Одеської області вперше комплексно обговорили проблеми забезпечення безпеки в громаді за участю всіх державних та недержавних органів, які працюють в цій сфері. В ході круглого столу підтвердили необхідність спільної участі та відповідальності поліції, органів місцевої влади та мешканців щодо безпекових питань, презентували ініціативу «Безпечна Татарбунарщина спільними зусиллями» та створили Координаційний Офіс безпеки.

Метою проведення круглого столу «Безпека в громаді: спільна участь та відповідальність» була координація та об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін для забезпечення безпеки в м. Татарбунари та Татарбунарському районі. Участь в заході взяли більше 25 учасників - керівництво районної ради, районної державної адміністрації, міської ради, Тузлівської ОТГ, поліції, ДСНС, відділів  райдержадміністрації, відділу з питань пробації, бюро правової допомоги, громадських формувань з питань охорони громадського порядку, громадські активісти та правники.

Зокрема, активну участь в обговоренні взяли Мирослава Коваль - керівник апарату районної державної адміністрації, Юрій Лапа - заступник голови Татарбунарської районної ради, Оксана Жаран – секретар Татарбунарської міської ради, Алла Мукієнко - начальник відділу з питань пробації, Лариса Корнован-Мойсеєнко - голова Тузлівської об`єднаної територіальної громади, Олег Волканов – представник Татарбунарського громадського формування з охорони громадського порядку, Роман Школа - представник ДСНС та  Ілля  Устименко - представник відділення поліції.

Відкриваючи експертне обговорення, заступник голови Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Ігор Бринош підкреслив надзвичайну актуальність безпекових питань в громаді, необхідність їх повноцінної ідентифікації та вирішення спільними зусиллями. «Незважаючи на реформу поліції, в місцевих невеликих громадах позитивних змін практично не відбулося - люди як і раніше не довіряють поліції, безпека в громаді на дуже низькому рівні, органи місцевого самоврядування як і місцеві мешканці не залучені до забезпечення безпеки в громаді. Безпека в місті Татарбунари та Татарбунарському районі – це спільна діяльність та спільна відповідальність поліції, органів місцевого самоврядування, місцевих мешканців, інших державних та недержавних структур».

Керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Леонід Семененко презентував ініціативу «Безпечна Татарбунарщина спільними зусиллями». Метою ініціативи, яка здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», є сприяння налагодженню сталих скоординованих зв’язків та спільної відповідальності органів місцевого самоврядування, поліції, інших органів державної влади, громадських формувань та місцевих активістів, результатом чого стане забезпечення безпечного середовища в місті Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області. Основні заплановані заходи протягом 2017 року: налагодження зв’язків в громаді з усього спектру безпекових питань; проведення локального аналізу щодо безпеки в громаді; врахування в пріоритетах роботи відповідних місцевих органів влади ідентифікованих проблем в сфері безпеки; впровадження практики спільних патрулювань; підвищення поінформованості, залучення,  відповідальність мешканців та місцевої влади щодо забезпечення безпеки в громаді; впровадження місцевих програм забезпечення безпеки і правопорядку; підвищення підзвітності поліції та активізація громадського контролю за діяльністю правоохоронних органів.

Після тривалих обговорень на базі Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» вирішено створити  Координаційний Офіс безпеки. Офіс безпеки створено у вигляді інформаційно-координаційного центру (майданчику) без формалізації статусу, який буде розміщуватися в місті Татарбунари. Завдання Координаційного Офісу безпеки, а також особливості його діяльності викладені в ухваленому Меморандумі «Про створення Координаційного офісу безпеки».

Завершуючи захід, учасники обговорення домовилися про проведення протягом березня – квітня 2017 року локального аналізу щодо безпекових питань в місті Татарбунари, приморських та аграрних селах Татарбунарського району (зокрема, проведення фокус-груп, опитування місцевих мешканців). За результатами локального аналізу, планується підготовка «безпекового паспорту громади» - викладення основних безпекових загроз для мешканців; карта небезпечних  місць; класифікація та опис виявлених проблем (питання, які можливо вирішити зусиллями  поліції; питання, які перебувають у винятковій компетенції місцевого самоврядування; питання, які потребують комплексних зусиль тощо). За результатами локального аналізу будуть сформовані відповідні пріоритети для подальшої діяльності органів місцевого самоврядування, поліції, громадських формувань та активістів. Наприклад, встановлення вуличного освітлення на проблемних вулицях, облаштування парків та інших громадських місць, зміна маршрутів патрулювання чи дислокації дільничних, корекція акцентів та заходів в профілактичній превентивній роботі тощо.

Захід проведено Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».