У Татарбунарській громаді продовжується комплексне безпекове навчання від Громадського центру правосуддя
У Татарбунарській громаді продовжується комплексна безпекова навчальна програма для освітян та учнів від Громадського центру правосуддя та фахівців ДСНС. Як інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО "Комітет вибоцрів України", у другій половині березня 2024 року в рамках цієї програми пройшов тренінг з домедичної допомоги для персоналу дошкільного навчального закладу, а також два тренінги з безпечного поводження для учнів. Останній тренінг з цього циклу відбувся 22 березня 2024 року для школярів молодшого віку з Дельжилерського ліцею. Темою цього навчання стали базові правила протипожежної безпеки, які учні змогли відпрацювати практично під час імітації пожежі на відкритому просторі із залученням спеціальної техніки та обладнання.
15 березня 2024 року за ініціативи Громадського центру правосуддя у співпраці з представниками місцевого підрозділу ДСНС для працівників комунального закладу дошкільної освіти «Незабудка» Татарбунарської міської ради було проведено тренінг з надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану. До участі у практичному навчанні долучились вихователі, медичні працівники та інший персонал дитячого садочка.
Інструктор з тактичної медицини та співробітник ДСНС Віталій Мукієнко роз’яснив освітянам основні принципи домедичної допомоги та алгоритми термінових заходів для порятунку людей в умовах обстрілів та інших небезпек в умовах повномасштабної війни. Окрема сесія пройшла щодо видів аптечок, їхнього вмісту та призначення кожного медикаменту. Після теоретичної частини учасники навчання вивчали призначення турнікету та знайомились з його зразками. Далі кожен учасник мав можливість за допомогою інструктора застосувати турнікет при наданні самодопомоги при можливій зупинці кровотечі з руки та ноги. Як зазначила директорка дошкільного закладу Олена Кобилянська, до цього тренінгу працівники закладу ніколи не мали справу з турнікетом і навіть уяви не мали про те, що і як потрібно робити, аби за його допомогою зупинити кровотечу.
21 березня 2024 року для учнів 9-11 класів ліцею села Дельжилер Татарбунарської громади пройшов тренінг з безпечного поводження в умовах воєнного стану. Основою практичного навчання стали аспекти надання домедичної допомоги та протимінної безпеки. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко підкреслив важливість навичок надання домедичної допомоги під час можливих бойових дій та надзвичайних ситуацій.
Головний інспектор відділу ЗНС Білгород-Дністровського РУ ГУ ДСНС в Одеській області підполковник цивільного захисту Сергій Івасенко роз’яснив, що надання нескладної долікарської допомоги людині з легкою травмою часто достатньо для лікування незначних опіків, порізів та укусів комах. Але коли потрібна більш серйозна допомога, яка дасть можливість врятувати життя людини, потрібно мати більше знань та практичних навичок. Інструктор з тактичної медицини Віталій Мукієнко на конкретних прикладах показав учням, як не піддатися паніці, оцінити загрози та надати домедичну допомогу. Було акцентовано, що перш за все необхідно забезпечити повну безпеку потерпілому, собі та оточуючим.
Другий блок навчання був спрямований на підвищення обізнаності з питань загроз, наслідків, ризиків та основ правил безпечної поведінки на територіях, пов’язаних з мінним забрудненням вибухонебезпечними предметами. Повне розмінування територій триватиме ще тривалий час, тому необхідно знати правила протимінної безпеки. І найкращий спосіб врятувати себе від мінної загрози — це мінімізувати ризики. Тому було наголошено, що коли зіштовхнулися безпосередньо із вибухонебезпечними предметами, потрібно дотримуватись простих правил - не наближатися, не торкатися та зателефонувати на номер 101.
Представниця ліцею Марина Луцюк зазначила, що такі тренінги дуже важливі для підготовки дітей до реалій воєнного часу, коли можуть знадобитись знання щодо розпізнавання вибухонебезпечних предметів та розуміння щодо надання домедичної допомоги. Учениця Делжилерського ліцею Олена поділилась своїми враженнями:
«Мені особисто та моїм однокласникам було цікаво. Ми ознайомилися з видами аптечок, їхнім вмістом та тими речами, які є в них. Потренувалися накладати пов’язку при травмуванні руки та шиї. Наклали турнікет на «поранену» ногу. Все було цікавим і для мене зрозумілим».
22 березня 2024 року для учнів молодших класів Дельжилерського ліцею Татарбунарської громади спільно представники Громадського центру правосуддя та співробітники місцевого підрозділу ДСНС провели тренінг з питань протипожежної безпеки. Розпочинаючи захід, головний інспектор відділу ЗНС Білгород-Дністровського РУ ГУ ДСНС в Одеській області підполковник цивільного захисту Сергій Івасенко розповів дітям про основні правила безпеки під час поводження з вогнем. Далі з учнями працював інструктор з тактичної медицини та співробітник ДСНС Віталій Мукієнко, який в ігровій формі представив основні заборони при поводженні з вогнем. Під час практичної частини навчання, діти ознайомились зі спеціальною протипожежною технікою та побували в ролі пожежного рятувальника, медика та поліцейського. Спільно провели розслідування причин пожежі та виявили того, хто її скоїв, а також знайшли речові докази - сірники. Родзинкою заходу стала участь дітей у гасінні навчальної пожежі, до якої долучилися місцеві пожежні.
Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари працює як мультифунціональний хаб, який впроваджує людиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись з правовими, безпековими та гуманітарними викликами, пов’язаними з військовою агресією рф проти України.
Проєкт «Розбудова Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари в умовах війни/післявоєнного відновлення» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».